Czwartek, 7 lipca 2022

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Spotkanie autorskie z rybniczaninem Mariuszem Brzeziną

Start 08.01.2022 o godz. 17:00 wstęp wolny

Spotkanie z autorem książek, policjantem i muzykiem. Halo! Rybnik zaprasza na wyjątkowe spotkanie autorskie z rybniczaninem Mariuszem Brzeziną, które odbędzie się w sobotę 8 stycznia o godz. 17.00 w ramach cyklu „Jacek Kamiński przepytuje...”

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Halo! Rybnik

Rybnik

Dyskusja o książkach "Eden. Jabłko wszechrzeczy" i "Wbrew wszystkiemu". To będzie rozmowa o dwóch książkach i dwóch światach w nich przedstawionych. O historii odległej i nam bliższej, o mitach i faktach. Prowadzenie Jacek Kamiński - architekt, miłośnik lokalnej historii, współautor cyklu "Przewodnik znowu czeka..."

----

Opis publikacji:

"Eden. Jabłko wszechrzeczy" opowiada o niezwykłych przygodach Niny i Gabriela, rodzeństwa, które, próbując ratować swoją wioskę przed głodem, wyrusza w podróż do zakazanego sadu, aby zerwać legendarne złote jabłko.

"Wbrew wszystkiemu" Otto Rotten, młody oficer elitarnej dywizji pancernej Waffen-SS Leibstandarte Adolf Hitler, bohater wojenny i żołnierz oddany Trzeciej Rzeszy, podczas trwania jednej z najważniejszych bitew drugiej wojny światowej dowiaduje się o tragicznej śmierci żony oraz dzieci. Jego kuzyn, pełniący służbę w obozie koncentracyjnym Auschwitz, namawia go do odwiedzin. Na miejscu Otto dostrzega wśród skazanych na śmierć łudząco podobną do jego zmarłej córki Polkę żydowskiego pochodzenia.

----

Obowiązuje limit miejsc zgodnie z aktualnymi obostrzeniami.

/Materiały prasowe/