Piątek, 20 maja 2022

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

Jarmark świąteczny w Olzie

Start 05.12.2021 o godz. 16:00 wstęp wolny

Gminne Centrum Kultury w Gorzycach zaprasza 5 grudnia na  Jarmark Świąteczny "Światło z Olzy do nieba" oraz  Festiwal Świątecznych Maszketów - Makówka 2021!

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

WIELKI JARMARK ŚWIĄTECZNY Światło z Olzy do nieba

Pole campingowe Europa w Olzie ulica Wiejska 49a

Bogaty bufet z potrawami świątecznymi między innymi: bigos, ognisko z kiełbaskami, makówki, moczka, zupa dyniowa, werflajsz, grzaniec, dania rybne

5.12.2021 - niedziela

Szczegółowy program:

- 16.00 rozświetlenie stajenki w Parku Sołeckim

- 16.10 wymarsz barwnego korowodu na czele z Mikołajem

- 16.30 inauguracja Jarmarku i Festiwalu Świątecznych Maszketów MAKÓWKA 2021

- 17.00 scena dla artystów: bogaty program z udziałem lokalnych wykonawców(wystąpią: Olzanki, Gorzyczanie, Vocalsi, Ale to już było, Dolce Canto, Orkiestra Gminy Gorzyce, formacje taneczne Mini Dance i Magic Dance, wiele innych atrakcji

- 18.00 spotkanie ze świętym Mikołajem - wręczanie paczek

- 19.00 scena dla artystów, rozstrzygnięcie konkursu MAKÓWKA 2021

- 20.00-21.00 zakończenie Jarmarku

Ponadto:

Specjalność dnia - zabijackowe specjały

Wstęp wolny!

Największa liczba rękodzielników i wystawców w jednym miejscu!

Możliwość zakupu oryginalnych prezentów świątecznych!

Swojskie wypieki i potrawy świąteczne!

Zgłoszenia rękodzielników na stoiska: 32 4511 112, 511 104 229, oko.gck@gorzyce.pl

Opłata za stoisko: 5 złotych

FESTIWAL ŚWIĄTECZNYCH MASZKETÓW - Makówka 2021

Zapraszamy do udziału w I edycji Festiwalu Śląskich Maszketów. W tym roku konkursowym tematem przewodnim będzie śląski deser - MAKÓWKA.

Wydarzenie odbędzie się 5.12.2021 r. w godz. 16.00-20.00 na Campingu „Europa” w Olzie (ul. Wiejska 49A) w ramach imprezy „Światło z Olzy do nieba”,a towarzyszyć mu będzie wielki jarmark świąteczny. Serdecznie zapraszamy do udziału - zarówno w Konkursie, jak i w Jarmarku! Do zobaczenia w Olzie!

REGULAMIN KONKURSU

Organizatorami konkursu są: Gminne Centrum Kultury w Gorzycach - Ośrodek Kultury w Olzie ( z siedzibą: 44-350 Gorzyce, ul. M. Kopernika 8, gck@gorzyce.pl

Stowarzyszenie „Aktywna Olza” aktywna.olza@onet.pl

Cele: Celem konkursu jest promowanie sztuki kulinarnej, pogłębienie wiedzy na temat tradycyjnych potraw i zwyczajów kulinarnych województwa śląskiego, zachęcenie Kół Gospodyń Wiejskich oraz społeczności lokalnej do propagowania różnorodności kuchni śląskiej i wprowadzania dań kuchni regionalnych do domowego menu i krzewienie śląskich tradycji kulinarnych wśród ludzi młodych.

Termin: Konkurs odbędzie się 5 grudnia 2021 r. (niedziela) na terenie Campingu „Europa”. Początek zmagań konkursowych o godz. 16:30.

Warunki uczestnictwa

Do udziału w konkursie zakwalifikowani zostaną Uczestnicy, którzy w terminie do 30.11.2021 r. dostarczą do placówek organizatorów (tj.: Ośrodek Kultury w Olzie, ul. Szkolna 7, 44-353 Olza, oko.gck@gorzyce.pl lub GCK w Gorzycach, ul. M. Kopernika 8, 44-350 Gorzyce, okg.gck@gorzyce.pl) Kartę zgłoszenia, której wzór stanowi integralną część niniejszego Regulaminu. Kartę można przesłać mejlowo, lecz wyłącznie otrzymanie wiadomości z potwierdzeniem zwrotnym od Organizatora będzie świadczyło o przyjęciu zgłoszenia mejlowego.

W konkursie mogą wziąć udział:

a) grupy do 15 osób

b) osoby indywidualne zamieszkujące województwo śląskie

Uczestnicy przygotowują w warunkach domowych do oceny wyłącznie jedną makówkę w dowolnym naczyniu i dowolnej wielkości.

Ocenie będą podlegać: smak, estetyka wykonania - efekt wizualny.

Uczestnicy otrzymują od organizatora 4 miseczki degustacyjne i widelczyki. Po ocenie wizualnej - na miejscu wydarzenia przygotowują z potrawy głównej 4 zestawy degustacyjne dla jury.

Organizator przygotuje uczestnikom stoły oraz przydzieli numer stanowiska.

Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu, ew. wystroju stanowiska i zakupu produktów do wykonania potrawy.

Uczestnicy wybiorą spośród grupy jednego przedstawiciela, który w przypadku wygranej wystąpi na scenie i opowie przed publicznością o nagrodzonej potrawie (przepis, historię, wspomnienia związane z potrawą - wg własnej koncepcji).

Po ceremonii wręczenia nagród makówki zostają rozdysponowane przez uczestników Konkursu wśród publiczności. Naczynia degustacyjne przygotowuje Organizator.

Nagrody

I miejsce - puchar, dyplom, wyjazd na Jarmark do Wrocławia (w przypadku wygranej przez osobę indywidualną - wyjazd dla 2 osób, w przypadku grupy - wyjazd grupy)

II miejsce - puchar, dyplom, nagroda rzeczowa

III miejsce - puchar, dyplom i nagroda rzeczowa

Zwycięzcy mają prawo do używania tytułu: „Ekspert Festiwalu Świątecznych Maszketów”.

Informacje dodatkowe

Wszelkich informacji udzielają:

Ośrodek Kultury w Olzie, +48 32 4511 112, oko.gck@gorzyce.pl

Ośrodek Kultury w Gorzycach +48 32 4511 687 w. 13, gck@gorzyce.pl

Informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej www.gck.gorzyce.pl oraz profilu Facebook Ośrodka Kultury w Olzie.

Zgłoszenie udziału w konkursie jest jednoznaczne ze zgodą wyrażoną przez uczestników na wykorzystanie wizerunków oraz danych na cele promocji Konkursu.

/Materiały prasowe/