Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Finisaż wystawy "Pantomima słońca" oraz recital Marii Klich i Jana Kiernickiego

Start 19.11.2021 o godz. 18:00 wstęp wolny

Dom Kultury Chwałowice zaprasza 19 listopada o godz. 18:00 na finisaż wystawy "Pantomima słońca" oraz recital Marii Klich (sopran) i Jana Kiernickiego (lutnia).

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wystawa prezentowana jest w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej OFFO.

Prezentowane prace powstały w ramach projektu "Cztery pory roku, na cztery strony świata" pod okiem Karola Mroziewskiego - artysty, fotografa, instruktora Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini. Uczestnicy warsztatów tworzyli "kapsuły czasu" (aparaty powstają z puszek po napojach).

Maria Klich - sopran

Pochodzi z Poznania, gdzie ukończyła Akademię Muzyczną (fortepian). Studia kontynuowała na Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Conservatoire National de Region w Lyonie (śpiew solowy). Ukończyla Podyplomowe Studia z Monodii Liturgicznej (UPJP2, kraków) oraz MAS Renaissance Polyphony Performance (Conservatorio della Svizzera Italiana, Lugano). Na stałe jest związana z zespołem FLORES ROSARUM, specjalizującym się w monodii liturgicznej oraz w śpiewach św. Hildegardy z Bingen, z którym nagrała dwie płyty. Jest również członkiem zespołu muzyki dawnej FLORIPARI Muzycy Wawelscy, wykonującego przede wszystkim muzykę renesansu.

Wystepowała na licznych festiwalach muzyki dawnej w kraju i za granicą (Muzyka w Starym Krakowie, Cracovia Sacra, Musica Divina, Banchetto Musicale, Fide et Amore, Organy Plus+, Ucho Igielne, Kromer Biecz Festival).

Jan Kiernicki – lutnia

Studiował pod kier. dr Henryka Kasperczaka na Akademii Muzycznej w Poznaniu i Maestro Andrea Damianiego w Conservatorio di Musica di Santa Cecilia w Rzymie. Uczestniczył też w warsztatach i lekcjach mistrzowskich między innymi pod kier. Hopkinsona Smitha, Jakoba Lindberga, Paula O’Dette, Nigela Northa, Michała Gondko i Bora Zuljana.

Gra na lutni, arcylutni i średniowiecznej gitternie. Śpiewa średniowieczną monodię liturgiczną i polifonię renesansową, doskonaląc się w tych dziedzinach przede wszystkim pod kier. Marcela Pérèsa z Francji. Jest założycielem i kierownikiem artystycznym zespołu Lúthien Consort.

Występuje na koncertach i festiwalach w Polsce i za granicą – na Litwie, we Włoszech, Czechach, Francji i Belgii. Wziął udział w nagraniach płyt Lúthien Consort, Liquescentes, Jerycha oraz Jacka Kowalskiego i Klubu Świętego Ludwika. Prowadzi też działalność popularyzatorską – dotąd zagrał ponad sześćset koncertów edukacyjnych w całej Wielkopolsce. W 2019 r. prowadził cotygodniową audycję o muzyce dawnej w Radio Emaus. Stypendysta programów MKDNiS – Kultura w Sieci (2020) i oraz Miasta Poznania – Poznań wspiera (2020).

/Materiały prasowe/