Sobota, 25 września 2021

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

39. Festiwal Piosenki Dziecięcej w Rybniku. Przesłuchania ONLINE

Start o godz. 09:00, trwa od 05 do 08 kwietnia wstęp wolny

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza do udziału w kolejnej edycji Festiwalu. Przesłuchania odbędą się w formie on-line, termin nadsyłania zgłoszeń to 5 - 8 kwietnia 2021r.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Festiwal Piosenki Dziecięcej w Rybniku to festiwal o bogatej tradycji. Jego pomysłodawcą i inicjatorem był Tadeusz Paprotny - wielki animator kultury dziecięcej, stąd też Festiwal nazwany jest jego imieniem. Celem Festiwalu jest dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich, promowanie dziecięcej twórczości artystycznej oraz promowanie pozytywnego wizerunku życia, wolnego od nienawiści i hejtu.

Uczestnikami Festiwalu mogą być dzieci w wieku od 6 do 15 lat, występujące jako soliści. Uczestnicy konkursu startować będą w trzech kategoriach wiekowych: klasy I - III, klasy IV - VI, klasy VII - VIII.

Cały Festiwal będzie w formie online i będzie miał następujący przebieg:

5 - 8 kwietnia 2021 r. - uczestnicy przygotowują po dwa utwory w języku polskim, nagrywają je i przesyłają do Domu Kultury wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia oraz potwierdzeniem wniesienia opłaty eliminacyjnej.

9 - 10 kwietnia 2021 r. - przesłuchania przesłanych nagrań, obrady jury

13 kwietnia 2021 r. - ogłoszenie na stronie www.dkchwalowice.pl listy laureatów Festiwalu.

26 - 29 kwietnia 2021 r. - próby laureatów z zespołem muzycznym.

8 maja 2021 r. - koncert finałowy, podczas którego Laureaci Festiwalu śpiewać będą przy akompaniamencie zespołu muzycznego, po jednym utworze wskazanym przez jury.

Koncert finałowy podlegać będzie ocenie jury, które wyłoni laureatów poszczególnych kategorii oraz Grand Prix. Koncert odbędzie się przy ograniczonej ilości miejsc na widowni i będzie transmitowany na żywo na stronie facebookowej Domu Kultury.

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesyłać w terminie: 5 - 8 kwietnia 2021 r. na adres: dkchwalowice.paprotny@gmail.com, powinny być one kompletne i zawierać: wypełnioną kartę zgłoszenia, potwierdzenie wniesienia opłaty eliminacyjnej oraz link nagrania na you tube lub przez we transfer.

Dla uczestników przeznaczona jest pula nagród finansowych w wysokości 3 tys. zł, nagrody rzeczowe, przewidziano też nagrodę specjalną dla akompaniatora. Każdy uczestnik otrzyma dyplom za udział w Festiwalu (pocztą). Decyzje jury są ostateczne i nieodwołalne.

Szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia są do pobrania ze strony: https://www.dkchwalowice.pl/pobieralnia/ . Wszelkich informacji dotyczących festiwalu udziela pani Michalina Nosal: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222, e-mail: dkchwalowice.biuro@gmail.com.

/Materiały prasowe/