Wtorek, 27 lipca 2021

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

RSS

Oświadczenie Marka Kurpisa: bardzo krzywdząca dla mnie sytuacja

07.11.2018 12:35 | 4 komentarze | ma.w

Wicestarosta raciborski zajął oficjalne stanowisko w sprawie doniesień medialnych o jego rzekomym udziale w tworzeniu nowej koalicji rządzącej Powiatem Raciborskim. Według tych informacji Marek Kurpis miałby stanąć na czele nowego zarządu, a jego zastępcą zostałby Dawid Wacławczyk (NaM, szef klubu PiS). Miałby być to efekt porozumienia między Razem dla Ziemi Raciborskiej (które reprezentuje Kurpis), a opozycyjnym dotąd PiS.

Oświadczenie Marka Kurpisa: bardzo krzywdząca dla mnie sytuacja
Obecny wicestarosta raciborski Marek Kurpis. W październikowych wyborach uzyskał mandat do Rady Powiatu kadencji 2018 - 2022
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oświadczenie wicestarosty raciborskiego Marka Kurpisa (radnego powiatowego - elekta)

Szanowni Państwo,

Nawiązując do artykułu na jednym z portali dementuję jednoznacznie, abym jako przyszły radny wybrany z listy Razem Dla Ziemi Raciborskiej miał prowadzić uzgodnienia z PIS w sprawie mojego przejścia, czy też sformułowania zarządu z powyższą partią.

Jest to dla mnie bardzo krzywdząca sytuacja… Jestem przekonany, że powyższy artykuł nie pojawił się przypadkowo…

Aktualnie prowadzone są rozmowy na temat przyszłego funkcjonowania koalicji Razem oraz PO. Wspólnie ustaliliśmy, iż ich nie upubliczniamy do momentu podjęcia decyzji o naszych działaniach. Zatem komu zależy, aby rozbić ugrupowanie Razem? Komu zależy, aby wbić klin między Razem a PO? Komu wreszcie zależy, aby poprzez manipulację słowną zdezorientować wyborców ugrupowania, które wygrało wybory?

Odpowiedź zostawiam Państwu…

Jednocześnie informuję, iż wszystkie osoby, które szkalują w komentarzach moje dobre imię muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi….

Marek Kurpis

Od redakcji: wkrótce na portalu pojawi się artykuł na temat bieżącej sytuacji w pracach nad podziałem ról w nowej radzie powiatu. Ponadto, w kontekście oświadczenia wicestarosty Kurpisa dodajemy, że Dawid Wacławczyk wskazany w medialnym przekazie jako jego potencjalny zastępca skomentował te wieści: dowiedziałem się o nich z internetu.

Ludzie:

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.