Sobota, 23 października 2021

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Polowy od rana częstuje kawą na rynku. Kto będzie drugim wiceprezydentem? [ZDJĘCIA]

05.11.2018 10:41 | 10 komentarzy | żet

"Trochę zmiany się przyda w naszym mieście", "tylko niech pan zrobi coś z tą komunikacją", "głosowałem na pana, gratuluję" - takie słowa od rana słyszy Dariusz Polowy, zwycięzca drugiej tury wyborów na prezydenta Raciborza.

Polowy od rana częstuje kawą na rynku. Kto będzie drugim wiceprezydentem? [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dariusz Polowy przyszedł na rynek w Raciborzu o godz. 9.00. Przyniósł ze sobą cztery termosy z kawą, którą częstował napotkanych raciborzan. Wkrótce dołącza do niego Michał Fita, który zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami ma być wiceprezydentem Raciborza. Jest też Marian Czerner (były prezes PK, wybrany do nowej rady miasta) oraz Janusz Galli (przedsiębiorca wybrany do nowej rady).

Pytamy Dariusza Polowego, jak zapatruje się na współpracę z sekretarzem urzędu Tomaszem Kaliciakiem oraz skarbnik Beatą Koszowską-Gralak. W rozmowie z nami D. Polowy przyznaje, że "nie wyklucza współpracy z panią skarbnik". - Naszym pomysłem jest aktywny samorząd. Będę chciał współpracować z każdym, kto będzie chciał realizować tę ideę - wyjaśnia kwestię współpracy z dotychczasową kadrą urzędu.

Choć Dariusz Polowy nie chce rozmawiać o personaliach, to właśnie one rozpalają dzisiaj wyobraźnię wszystkich pasjonatów i uczestników samorządu. Przewodniczącym nowej rady miasta zostanie prawdopodobnie Leon Fiołka z RSS Nasze Miasto. - Według mnie nadawałby się do pełnienia tej funkcji, ma doświadczenie - mówi nam Dariusz Polowy, gdy pytamy go, czy byłby to dobry wybór.  Dla mnie ta kandydatura jest do zaakceptowania - mówi z kolei Michał Fita.

Kto będzie drugim wiceprezydentem Raciborza? Na to pytanie Dariusz Polowy wciąż nie odpowiada. W kuluarowych rozmowach coraz częściej pada jednak nazwisko Tomasza Kusego - byłego raciborskiego radnego, który w 2006 r. stanął do wyborczego wyścigu z Mirosławem Lenkiem i przegrał. Wymieniana dotychczas Katarzyna Dutkiewicz prawdopodobnie nie zostanie wiceprezydentem z uwagi na przyszłoroczne wybory do europarlamentu, w których ma wziąć udział Izabela Kloc. Zwycięsto I. Kloc jest niemalże pewne, a zwolnione przez nią miejsce w sejmie zajmie właśnie Katarzyna Dutkiewicz.

Dariusz Polowy w II turze wyborów prezydenckich pokonał Mirosława Lenka, który rządził Raciborzem od 2006 roku. Na Dariusza Polowego zagłosowały 9833 osoby (55% glosów), Mirosław Lenk zdobył 8083 głosy (45% głosów).

Obecna kadencja samorządu kończy się 16 listopada. Po tym terminie zostanie zwołana sesja, na której zostaną zaprzysiężeni nowi radni oraz nowy prezydent.


Zobacz również:

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Izabela  Kloc

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk

Leon Fiołka

Leon Fiołka

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz.

Marian Czerner

Marian Czerner

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz w kadencji 2018-2023, wcześniej wice.

Michał Fita

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Tomasz Kusy

Tomasz Kusy

Radny powiatowy, szef komisji rewizyjnej i klubu PiS