środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Wybory w Raciborzu. Nie wiesz na kogo głosować? Skorzystaj z porównywarki poglądów Nowin

09.10.2018 19:00 | 29 komentarzy | żet

Odpowiedz na pytania dotyczące Raciborza i przekonaj się, do którego kandydata na prezydenta jest Ci najbliżej.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kliknij aby przejść do porównywarki:

Dwadzieścia pytań

Porównywarka poglądów Nowin to aplikacja w formie testu umożliwiająca wyborcom porównanie własnych poglądów z poglądami kandydatów startujących w wyborach prezydenckich. Użytkownik odpowiada "tak", "nie" lub "nie mam zdania" na 20 pytań (Twoje odpowiedzi są anonimowe i nie będą zapisywane).

Wcześniej na te same pytania odpowiedzieli kandydaci na prezydenta Raciborza (mogli wybierać wyłącznie spośród opcji "tak" lub "nie").

Po wypełnieniu testu system porównuje odpowiedzi użytkownika z odpowiedziami udzielonymi przez kandydatów i podaje procentowy współczynnik zgodności poglądów.

Kontrowersje i uwagi kandydatów

Nasz kwestionariusz wzbudził wśród kandydatów sporo kontrowersji. Przede wszystkim ze względu na "zero-jedynkowość" systemu oraz zaproponowane przez nas dopowiedzenia poszczególnych odpowiedzi. Z tego powodu kandydaci mieli problem ze wskazaniem niektórych odpowiedzi. Zdarzało się, że wybierali jedną odpowiedź, ale dopisywali własne uzasadnienie danego poglądu - odmienne od tego, które zaproponowaliśmy. W niektórych przypadkach układali własne odpowiedzi lub zaznaczali obie odpowiedzi (w takich przypadkach uznaliśmy, że kandydat nie udzielił odpowiedzi na pytanie)*.

Rzeczywistość to nie bajka

Zdecydowaliśmy się na takie postawienie pytań i możliwych nań odpowiedzi, aby przetestować zdolność kandydatów do wyboru "mniejszego zła", a więc rozwiązań, które nie zawsze są w stu procentach satysfakcjonujące. Uważamy, że jest to uczciwe podejście - wszak z takim samym dylematem przyjdzie zmierzyć się wyborcom przy urnach.

Z przymrużeniem oka

Wszystko to należy wziąć pod uwagę przy przeglądaniu wyników "porównywarki poglądów". Pamiętajmy, że prezentowane rezultaty mają jedynie charakter umowny. Szczegółowe poglądy kandydatów prezentowane są w ich programach wyborczych.

Wszystkim Czytelnikom, którzy są zainteresowani wyborami, polecamy kolejne wydanie "Nowin Raciborskich" oraz "Nowin Wodzisławskich" (w sprzedaży od 16 października). Nasze tygodniki stanowić będą swego rodzaju kompendium wyborcze, w którym znajdziecie szereg wypowiedzi kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów gmin w powiatach raciborskim i wodzisławskim. Zachęcamy do lektury!

Kliknij aby przejść do porównywarki


* Poniżej publikujemy arkusze z odpowiedziami, które otrzymaliśmy od kandydatów na prezydenta Raciborza.

Pobierz Michał-Fita.pdf (format pdf, rozmiar ~70.2 k)

Pobierz Mirosław-Lenk.pdf (format pdf, rozmiar ~69.68 k)

Pobierz Robert-Myśliwy.pdf (format pdf, rozmiar ~88.75 k)

Pobierz Ludmiła-Nowacka.pdf (format pdf, rozmiar ~98.85 k)

Pobierz Dariusz-Polowy.pdf (format pdf, rozmiar ~112.44 k)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Kierownik Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu