Wtorek, 21 września 2021

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Sztab Biernackiego wytyka kandydatom Kiecy "emerytalny" wiek

04.10.2018 08:17 | 48 komentarzy | art

TEKST AKTUALIZOWANY

KW Wodzisław 2.0 w ostatnich dniach mocno podkreśla zmianę pokoleniową, do której, według komitetu Kacpra Biernackiego, musi dojść w Wodzisławiu. "Obecny prezydent chce kolejny raz wprowadzić do Rady Miasta emerytów i rencistów. Zmieńmy ICH WODZISŁAW na WODZISŁAW 2.0" - apeluje w mediach społecznościowych Wodzisław 2.0, nawiązując do nazwy komitetu obecnego prezydenta Mieczysława Kiecy, który startuje z KWW Nasz Wodzisław. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

KW Wodzisław 2.0 wylicza, że kandydaci startujący do rady miasta z tej listy mają średnią wieku 29 lat, tymczasem średnia wieku na listach KWW Nasz Wodzisław to 59 lat. Dalej wylicza, że na listach KW Wodzisław 2.0 nie ma ani jednego kandydata w wieku powyżej 60 lat, zaś na listach KWW Nasz Wodzisław 35% kandydatów do rady miasta ma powyżej 60 lat. 

- Jeśli chodzi o grafikę z wiekiem radnych, tam nie ma słowa oceny - tylko przedstawione suche fakty. Chcielibyśmy wygrywać merytoryką, ale nasze posty merytoryczne i programowe mają zasięgi maksymalnie 1000 odbiorców, post o wieku ponad 5 000. Mógłbym wprowadzić w stowarzyszeniu i sztabie zamordyzm i wspólną linię, tylko czym będę się różnił od obecnej władzy? Nie zależy mi na władzy dla samej władzy, chcę aby ludzie, którzy mnie wspierają zachowali własną tożsamość - dokonywali własnych wyborów. A jeśli się na tym przejadą? Trudno - wolność wyborów to również gotowość na przyjęcie odpowiedzialności i konsekwencji. Spora część tych młodych ludzi jest po prostu wkurzona na układ, jest zrozumiałe, że czasem dają upust tym emocjom - napisał do naszej redakcji Kacper Biernacki.