Sobota, 29 stycznia 2022

imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego

RSS

04.09.2018 07:00 | 9 komentarzy | art, mak, juk

Do 27 sierpnia komitety wyborcze musiały zgłosić komisarzom wyborczym, że planują wystawić kandydatów na radnych<kandydaci na radnych>. Kolejna ważna data to 17 września. Do końca tego dnia można rejestrować kandydatów na radnych. Najciekawszym z punktu widzenia kampanii wyborczej będzie dzień 26 września. Do końca tego dnia można bowiem rejestrować kandydatów na stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów. To wtedy stanie się jasne, kto będzie się ubiegał o fotele włodarzy naszych miast i gmin. Ktoś kto objawi się jako kandydat na niecały miesiąc przed wyborami, a jest osobą mniej znaną, szans wielkich w wyborczym starciu mieć jednak nie będzie. Dlatego już teraz sprawdzamy, gdzie dojdzie do najciekawszych pojedynków.

Nowi chcą iść po władzę!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

GODÓW

O reelekcję na czwartą kadencję powalczy Mariusz Adamczyk, który ponownie wystartuje z listy Wspólnoty Samorządowej. Czy będzie miał jakiegokolwiek kontrkandydata? Na razie nic o tym nie wiadomo. Mówiło się, że być może swojego kandydata wystawi w Godowie Stowarzyszenia Głos Pokoleń, w którym działa m.in. Roman Marcol (i to w nim upatrywano potencjalnego kandydat tego stowarzyszenia). Z naszych informacji wynika jednak, że Marcol koncentruje się ponownie na walce o wejście do rady powiatu.

GORZYCE

O reelekcję powalczy Daniel Jakubczyk. Będzie miał przynajmniej jednego kontrkandydata w osobie Tymoteusza Kubicy, który przed czterema laty był jednym z kandydatów na… burmistrza Pszowa. – Ostateczna decyzja nie zapadła, ale wszystko wskazuje na to, że będą kandydował na wójta Gorzyc – mówił nam przed weekendem Kubica. Wystawi go Głos Pokoleń, z którym związany jest m.in. były starosta Tadeusz Skatuła, mieszkaniec gminy Gorzyce. Sam Kubica do tej pory bardziej niż z samorządem kojarzy się z działalnością kulturalną. Jest dyrygentem m.in. chóru Echo z Biertułtów. Organizuje lub współorganizuje różne wydarzenia o charakterze muzycznym. Jest więc osobą rozpoznawalną, a to już sporo. O innych kandydatach na razie nie słychać, choć wiele mówiło się o tym, że swojego kandydata w Gorzycach wystawi PiS.

Ludzie:

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski

Kacper Biernacki

Kacper Biernacki

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski w wyborach samorządowych w 2018 r.

Michał Lorek

Michał Lorek

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Ryszard Zalewski

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski