Wtorek, 26 października 2021

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Rada Miasta Racibórz w nowym wydaniu. Najwięcej głosów otrzymał Henryk Mainusz [OFICJALNE WYNIKI]

18.11.2014 16:01 | 2 komentarze | żet

W nowej radzie miasta ludzie Lenka dysponują minimalną większością, choć trudno wskazać wśród nich lidera na miarę Tadeusza Wojnara. Swoich ludzi do rady wprowadził również Dawid Wacławczyk, a także mniejsze komitety.

Rada Miasta Racibórz w nowym wydaniu. Najwięcej głosów otrzymał Henryk Mainusz [OFICJALNE WYNIKI]
Henryk Mainusz zdobył najwięcej głosów spośród wszystkich kandydatów do nowej rady miasta.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poniżej prezentujemy wyniki wyborów w poszczególnych okręgach wraz z liczbą głosów, które uzyskali poszczególni kandydaci. Dla lepszego rozeznania podkreśliliśmy nazwiska kandydatów, którzy zwyciężyli w danym okręgu.

Okręg nr 1:

  • Leon Fiołka (KWW Dawida Wacławczyka) - 434,
  • Marian Gawliczek (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 429.

Okręg nr 2:

  • Henryk Mainusz (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 563,
  • Maciej Gadzicki (KWW Dawida Wacławczyka) - 250.

Okręg nr 3:

  • Eugeniusz Wyglenda (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 396,
  • Roman Wałach (KWW Dawida Wacławczyka) - 375.

Okręg nr 4:

  • Piotr Klima (KWW Dawida Wacławczyka) - 327,
  • Piotr Stanik (KWW Tomasza Kuryłowicza) - 193,
  • Henryk Hildebrand (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 170,
  • Janusz Łukoszek (KWW Janusza Łukoszka) - 136,
  • Waldemar Szramowski (KWW Mniejszość Niemiecka) - 98.

Okręg nr 5:

  • Franciszek Mandrysz (KWW Czas na Zmiany w Mieście) - 421,
  • Alina Czogała (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 157,
  • Zbigniew Marciniak (KWW Dawida Wacławczyka) - 95.

Okręg nr 6:

  • Zuzanna Tomaszewska (KWW Dawida Wacławczyka) - 376,
  • Danuta Hryniewicz (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 329.

Okręg nr 7:

  • Anna Szukalska (KWW Dawida Wacławczyka) - 235,
  • Piotr Leks (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 190,
  • Ewelina Stroka (KWW Mniejszość Niemiecka) - 84,

Okręg nr 8:

  • Jan Wiecha (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 247,
  • Ryszard Frączek (KWW Dawida Wacławczyka) - 153,
  • Michaela Koczwara (KWW Mniejszość Niemiecka) - 148.

Okręg nr 9:

  • Zbigniew Sokolik (KWW Czas na Zmiany w Mieście) - 339,
  • Grzegorz Jakosz (KWW Dawida Wacławczyka) - 183,
  • Marian Gasilewski (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 134,
  • Bogdan Jaszczyk (KWW Mniejszość Niemiecka) - 109.

Okręg nr 10:

  • Leszek Szczasny (KWW Dawida Wacławczyka) - 477,
  • Artur Jarosz (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 377.

Okręg nr 11:

  • Anna Ronin (KWW Mniejszość Niemiecka) - 186,
  • Irena Piasecka (KWW Dawida Wacławczyka) - 180,
  • Andrzej Kuśnierz (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 169.

Okręg nr 12:

  • Tomasz Cofała (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 344,
  • Jarosław Łęski (KWW Dawida Wacławczyka) - 339.

Okręg nr 13:

  • Michał Fita (KWW Michała Fity) - 262,
  • Andrzej Lepczyński (KWW Czas na Zmiany w Mieście) - 180,
  • Krystyna Klimaszewska (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 175,
  • Mariusz Marchwiak (KWW Dawida Wacławczyka) - 99.

Okręg nr 14:

  • Marek Rapnicki (KWW Dawida Wacławczyka) - 333,
  • Krzysztof Szydłowski (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 298.

Okręg nr 15:

  • Andrzej Rosół (KWW Dawida Wacławczyka) - 446,
  • Stanisław Borowik (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 346.

Okręg nr 16:

  • Janusz Loch (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 189,
  • Bartłomiej Adamski (KWW Dawida Wacławczyka) - 165,
  • Ireneusz Kosiński (KWW Mniejszość Niemiecka) - 142.

Okręg nr 17:

  • Marcin Fica (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 249,
  • Piotr Dominiak (KWW Dawida Wacławczyka) - 176,
  • Łukasz Chomicki (KWW "Zmień Racibórz") - 103,
  • Dorota Gorgosch (KWW Mniejszość Niemiecka) - 97.

Okręg nr 18:

  • Wiesław Szczygielski (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 267,
  • Justyna Kiedrowska (KWW Dawida Wacławczyka) - 239,
  • Renata Zięba (KWW Mniejszość Niemiecka) - 91,
  • Tomasz Kuryłowicz (KWW Tomasza Kuryłowicza) - 72.

Okręg nr 19:

  • Witold Ostrowicz (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 352,
  • Anna Skierska (KWW Dawida Wacławczyka) - 274,
  • Monika Bulenda (KW Mniejszość Niemiecka) - 138.

Okręg nr 20:

  • Michał Woś (KWW Michała Wosia) - 234,
  • Ryszard Wolny (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 233,
  • Zbigniew Wieczorek (KWW Dawida Wacławczyka) - 209,
  • Andrzej Sosnowski (KWW Mniejszość Niemiecka) - 108.

Okręg nr 21:

  • Paweł Rycka (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 324,
  • Józef Kastelik (KWW Dawida Wacławczyka) - 123,
  • Andrzej Morański (KW Mniejszość Niemiecka) - 103.

Okręg nr 22:

  • Dariusz Doleżych (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 204,
  • Marcin Parzonka (KWW Dawida Wacławczyka) - 158,
  • Teresa Kionczyk (KWW Mniejszość Niemiecka) - 156.

Okręg nr 23:

  • Krzysztof Myśliwy (KWW Razem dla Raciborza i Mirosław Lenk) - 279,
  • Bartłomiej Mielnik (KWW Dawida Wacławczyka) - 203,
  • Damian Istel (KWW Przyszłość Raciborza) - 172.