Radlin doczeka się ronda
Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa ul. Wieczorka. W ramach inwestycji w okolicach tzw. Lipek ma powstać pierwsze rondo w historii Radlina.
Inwestycja została podzielona na etapy i będzie realizowana w cyklu dwuletnim. Pierwszy etap obejmie odcinek od skrzyżowania ulicy Wieczorka z Mariacką aż do tzw. tzw. Lipek, czyli wysepki ze starymi drzewami. Drugi etap to już sam rejon wysepki. Powstanie tam pierwsze w mieście rondo, którego kształt będzie dość charakterystyczny, nie okrągły. - Wymagający wycinki minimalnej ilości drzew, które stanonowią o uroku tego miejsca - podkreśla wiceburmistrz Zbigniew Podleśny.
Dalsze dwa etapy inwestycji - od Lipek w stronę Tesco, aż do wylotu z ul. Korfantego, to już 2015 rok.
Miasto planuje, by na fragmencie ostatniego etapu zadania, czyli od Tesco do wylotu z Korfantego, droga była jednokierunkowa, co ma poprawić bezpieczeństwo. Chcąc wjechać w ulicę Wieczorka, trzeba będzie skręcić we wjazd przy Tesco. Całość inwestycji pochłonie ok. 1,46 mln zł.
Komentarze
12 komentarzy
Rondo powinno w Radlinie byc kilka po co placic za serwisy swiatel itp. Rybnik jakos sobie radzi i jinimalizuje dodatkowe koszta...
zxc masz racje to nie zaden radlin tylko biertułtowy lub marcel :)
To nie o samo rondo chodzi, znaki niczego nie rozwiążą - do remontu jest cała ulica Wieczorka i stąd takie koszty. Rondo komuś wpadło do głowy w związku z tym remontem, że by w Lipkach fajnie zrobić, bo tam niejako coś na kształt ronda jest teraz - ale chyba logicznego uzasadnienia prawdziwe rondo w tym miejscu nie ma. O wiele bardziej przydałoby się na skrzyzowaniu Wieczorka-Odległa-Mariacka. I też można by to wciągnąć w koszt remontu ul. Wieczorka bo to jej początek - i o wiele większy pożytek z wydanych pieniędzy by był.
@mikis - przejechałem się dzisiaj tym odcinkiem i naprawdę postawienie znaków załatwiłoby sprawę. skrzyżowania równorzędne to głupota jakich mało, bo wielu kierowców nie ma czasu na reakcję - nawet gdyby chciało jechać prawidłowo ;-) najpierw powinno postawić się znaki i sprawdzić jak funkcjonuje dane rozwiązanie w praktyce. jest to o niebo tańsze rozwiązanie niż budowa ronda za prawie 1,5mln. patrząc na to z drugiej strony, czyli urzędowej wydanie 1,5mln może robić wrażenie :-D prawda jest taka, że w 10 znakach się zmieszczą na tym skrzyżowaniu. nawet jeśli 1 znak kosztuje 1tys to i tak będzie to tańsze rozwiązanie niż obecnie proponowane.
zxc - zmień płytę, to już nikogo nie interesuje od prawie dwóch dekad !!!
Artykuł nie do końca poprawny bo tak po prawdzie to Radlin ma już rondo a to będzie pierwszym w Biertułtowach które niesłusznie "ukradły" nazwę miasta Radlinowi, swojej się nadzwyczajniej wstydząc. Prawdziwy Radlin który leży w Wodzisławiu na Chrobrego-Radlińskiej ma rondo...
Dokładnie to miejsce miałam na myśli m in.- zwłaszcza że jest tam sporo miejsca żeby takie rondo powstało, a wypadków tam było już tyle, że trudno zliczyć.
bardziej by sie przydalo kolo boiska takie rondo niz w miejscu mało ruchliwym i z ograniczeniem do 20km/h
Nie mam nic przeciwko rondom, fajna sprawa tylko czy akurat w tym miejscu potrzebna...? no i skoro to rondo będzie w strefie zamieszkania to będzie na nim również obowiązywała zasada prawej ręki? ;) Ronda zazwyczaj budowane są tam gdzie jest duże nasilenie ruchu, lub też często dochodzi do zdarzeń drogowych - sądzę że w kilku innych miejscach Radlina rondo miałoby więcej racji bytu.
jakie znaki skoro nimi się nikt nie przejmuje? Wjeżdżając w ulicę Mielęckiego z ulicy Korfantego wjeżdża się w strefę zamieszkania i jak byk jest znak o równorzędnym skrzyżowaniu - a co za tym idzie obowiązuje zasada prawej ręki - wyjeżdżając z ul. Solskiego trzeba uważać byCi ktoś nie uderzył w bok bo wszyscy jeżdżą na pamięć. Także po co znaki skoro nikt się do nich nie stosuje?
musi być rondo bo można go będzie nazwać imieniem ........ Reszty się domyśl
nie prościej ustawić odpowiednie znaki?