JSW prowadzi odpowiedzialny biznes
Jastrzębska Spółka Węglowa została zaliczona do grona firm, które mogą poszczyć się odpowiedzialnym biznesem, a dokładnie 10. praktykami godnymi naśladowania.
Jak informuje JSW, wśród dobrych praktyk Grupy JSW znalazły się: wirtualne szkolenia dla mieszkańców z pomocy przedmedycznej realizowane przez JSW Szkolenie i Górnictwo, Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, która powstała w oparciu o wspólną wizję JSW oraz klubu siatkarskiego Jastrzębski Węgiel, zakładającą nowatorską działalność na rzecz rozwoju sportu w regionie, projekt JSW Dzieciom skierowany do najpotrzebniejszych dzieci z terenów, na których JSW prowadzi działalność, dwa projekty realizowane przez spółkę JSW IT Systems - na rzecz Akademii Czystej Produkcji ograniczający zużycie zasobów oraz system do rejestrowania badań i powiadamiania w czasie globalnej pandemii (SMS-sender oraz Covtest).
Grupa JSW została również doceniona za innowacyjne projekty na rzecz bezpieczeństwa: w Jastrzębskich Zakładach Remontowych powstał nowatorski przenośnik zgrzebłowy ratowniczy PRJZR-400 oraz na rzecz ekologii: należące do JSW SA Jastrzębskie Zakłady Remontowe uzyskały zgodę na wytwarzanie energii elektrycznej z instalacji fotowoltaiki o mocy 671 kW, zlokalizowanej w Suszcu, na terenach, gdzie jeszcze niedawno funkcjonowała kopalnia Krupiński.
W Raporcie znalazły się również inne projekty realizowane przez JZR: pracownicy JZR wraz z przedstawicielami Centrum Badawczo-Rozwojowego KGHM Cuprum oraz Politechniki Poznańskiej uczestniczyli w ramach projektu THING w testach przemysłowych robota autonomicznego.
Doceniono także projekt pn. Górnicza Aktywizacja Zawodowa. To wspólne przedsięwzięcie JSW Szkolenie i Górnictwo oraz AGH w Krakowie. Głównym celem ekspertów opracowujących i wdrażających projekt była szeroko zakrojona kampania aktywizująca. Jako dobra praktyka w GK JSW wymieniono także nowoczesną pracownię VR, w której odbywają się szkolenia i warsztaty na szesnastu przygotowanych do tego stanowiskach pracy, głównie o charakterze testowym.
Publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to największy w Polsce przegląd inicjatyw CSR i zrównoważonego rozwoju. W 20. edycji zaprezentowano 1677 działań podjętych przez 283 firmy. Analiza zgłoszonych inicjatyw pokazuje m.in. rosnące oczekiwania społeczne wobec odpowiedzialności biznesu za wpływ na otoczenie.
Komentarze
12 komentarzy
Nie wiem czy walenie w palnik w pracy od rana do południa jest praktyką godną do naśladowania ale to już każdego indywidualnego pracownika opinia i wątroba.
Bydzie prymia ?
Działacze związkowi doszli już do siebie po zjeździe w Zakopanem? Uzupełnili mikrelementy? Nawet górale byli pełni podziwu dla ich możliwości pochłaniania płynów.
Dajcie sprzęty na ścianę.. zakrętaki hydrauliczne wysokociśnieniowe... Nowe piły wysokociśnieniowe, i grzechotki do kręcenia. Sami mamy kupować Owy sprzęt ?
Kiedy płaco?
Najbardziej godną praktyką jest wspieranie rodzin, swoich rodzin.
Buahhahaaa. Włączasz z rana neta, a tu taka zwała. Odpowiedzialny biznes
????????????????????????
Zlikwidować te fabryki smrodu.
Ej, ale serio... te ostatnie artykuły o JSW są sponsorowane, że się taki lukier leje?
Nr.1 Mobbing,nr.2 Znajomości nr.3....
Prezes WUG: Będę przekonywał członka komisji do sprawy Zofiówki, aby zrezygnował z jej prac.Profesor Nikodem Szlązak to wybitny specjalista i nie ma powodów, aby wątpić w jego obiektywizm. Będę go jednak przekonywał, aby zrezygnował z członkostwa w komisji wyjaśniającej przyczyny katastrofy w kopalni Zofiówka - zapowiada Adam Mirek, prezes WUG.
Jsw płacić premio i precz z hejterami i hejterkami oczerniającymi braci górników Bie sprzedawać takim węgla i odcinać im prąd .