Ponowne wybory w PWSZ. Rektorem chce być tylko doktor Strózik
14 kwietnia odbędzie się w formule zdalnej wybór rektora PWSZ, bo wynik zeszłorocznej procedury wyborczej został zakwestionowany z poziomu Ministerstwa Nauki. Szefa uczelni wybiorą elektorzy. Oprócz fotela rektora do obsadzenia jest skład uczelnianego senatu.
Prokuratura Rejonowa w Raciborzu nadzorowała postępowanie przygotowawcze dotyczące ubiegłorocznych wyborów władz PWSZ. Sprawdzono czy w głosowaniach elektronicznych złamano zabezpieczenia informatyczne i podrobiono dokument zawierający oświadczenie o oddanych głosach w wyborach rektorskich. Postępowanie w tej sprawie zostało umorzone w związku z niewykryciem sprawcy czynu. – Oznacza to, że czyn został popełniony, ale przez niezidentyfikowaną osobę – podał w uchwale z 7 kwietnia dr Łukasz Karaś przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej PWSZ Racibórz. Stwierdzono tym samym nieważność lipcowych wyborów i dlatego są przeprowadzane nowe.
Dr Paweł Strózik jest w tych wyborach jedynym kandydatem. Zgłoszony został przez 15 członków Senatu oraz Radę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Wybory odbędą się w trybie zdalnym, przy pomocy portalu glosuj24.pl.
8 kwietnia przedstawicielami do Kolegium Elektorów PWSZ w Raciborzu w głosowaniach tajnych (przeprowadzonych za pomocą platformy głosuj24) podczas spotkań wyborczych zostali wybrani:
• w grupie przedstawicieli nauczycieli akademickich
• Instytut Architektury: dr inż. arch. Jarosław Figaszewski, dr inż. arch. Joanna Sokołowska-Moskwiak
• Instytut Kultury Fizycznej i Zdrowia: dr Andrzej Samołyk, mgr Elżbieta Kania
• Instytut Neofilologii: dr Justyna Pietrzykowska, dr Alina Zimna
• Instytut Studiów Edukacyjnych: dr Beata Fedyn, dr Ilona Gembalczyk
• Instytut Studiów Społecznych: dr hab. Piotr Olender, dr Zbigniew Wieczorek
• Instytut Techniki: dr inż. Tomasz Czyszpak, dr inż. Małgorzata Kuchta
• w grupie pracowników niebędących nauczycielami akademickimi: Tomasz Bucyk, Janusz Krajewski. Wybory przeprowadziła komisja skrutacyjna w składzie: Monika Seget, dr Monika Porwoł, dr Magdalena Gogół-Peszke i dr inż. Norbert Buba.
(oprac. m)
Kandydaci do Senatu PWSZ (wybory 20 kwietnia)
• w grupie przedstawicieli nauczycieli akademickich posiadających co najmniej stopień naukowy doktora: dr Daniel Vogel, dr Justyna Pietrzykowska, dr Zbigniew Wieczorek, dr Beata Fedyn, dr inż. Tomasz Czyszpak, dr inż. Małgorzata Kuchta, dr hab. Piotr Olender, dr Marek Sroka, dr inż. arch. Jarosław Figaszewski, dr inż. arch. Joanna Sokołowska-Moskwiak;
• w grupie nauczycieli akademickich nieposiadających stopnia doktora i pracowników niebędących nauczycielami akademickimi: mgr Agnieszka Hajduczek, mgr inż. Anna Sterańczak, mgr inż. Krzysztof Fedyn, mgr Katarzyna Kasowska, mgr Katarzyna Chłosta.
Komentarze
2 komentarze
To po co był ten cały krzyk?
Tyle było hałasu o te wybory a tu z dużej, ciemnej chmury ledwie kapuśniaczek. Inna sprawa, że rebelianci odpuścili już wiele tygodni temu i Ciemna Strona Mocy rządzi już niepodzielnie na Słowackiego. Pan RS radzi sobie niezgorzej na swoim stołku, są pieniądze z UE, da się żyć i do emerytury ta ekipa dociągnie w tej robocie. A potem? Potem będziemy w Raciborzu wspominali, że kiedyś to było, uczelnię nawet miasto miało swoją.