Uczniowie PCKZiU na "Festiwalu zawodów" w Koszęcinie
Kuratorium Oświaty w Katowicach wyszło z inicjatywą zorganizowania "Festiwalu zawodów" - jako imprezy dedykowanej młodym ludziom, poszukującym ścieżki rozwoju zawodowego, pragnącym dowiedzieć się czegoś o kształceniu zawodowym, a przy tym jeszcze świetnie się bawić.
Kuratorium Oświaty w Katowicach wyszło z inicjatywą zorganizowania "Festiwalu zawodów" - jako imprezy dedykowanej młodym ludziom, poszukującym ścieżki rozwoju zawodowego, pragnącym dowiedzieć się czegoś o kształceniu zawodowym, a przy tym jeszcze świetnie się bawić. Festiwal stał się wspólnym przedsięwzięciem Kuratorium Oświaty w Katowicach, Izby Rzemieślniczej, Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. W jego pierwszej, tegorocznej edycji wzięło udział blisko 900 uczniów szkół gimnazjalnych i szkół podstawowych.
Atrakcji i splendoru wydarzeniu nadało z pewnością miejsce – uroczy Zespół Parkowo-Pałacowy w Koszęcinie.
Nie mogło zabraknąć reprezentantów Powiatu Wodzisławskiego, a dokładnie nauczycieli i uczniów PCKZiU, którzy po stworzeniu filmu, zakwalifikowali się do finału i stali się jedną z trzech wyróżnionych drużyn, mogących przedstawić zawód i szkołę tak szerokiej publiczności. Zaprosili ją, zgodnie z ideą konkursu, do bliskiego świata robotyki, automatyki i mechatroniki. Zrobili to z polotem, fantazją i co najważniejsze z sukcesem. Reprezentanci szkoły zajęli II miejsce - w kategorii konkursu: Robotyka wokół nas.
Zaprezentowali zebranym gościom zarówno program artystyczny jak i efekty pracy uczniów i nauczycieli nad zagadnieniami zawodowymi. Goście - uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieli możliwość dokonywania oceny przygotowanych stanowisk i wyboru stoiska, które w ich opinii było najatrakcyjniejsze. I tu uwaga...Nagroda Publiczności, wspólna dla wszystkich kategorii konkursowych, trafiła do PCKZiU!
Nagrody wręczyła Pani Urszula Bauer - Śląski Kurator Oświaty.
Za organizacją tej akcji, jej kreatywnym kręgosłupem i błyskotliwym rozmachem stoją Małgosia Pompa i Katarzyna Mrowiec – nauczycielki PCKZiu.
/Materiły prasowe/