Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Szukalski dziękuje. Lenk oponuje. Konieczny strofuje

24.09.2019 10:54 | 2 komentarze | ma.w

Prezydent Polowy zaproponował radzie Raciborza wydatek z budżetu miasta na zakup wozu bojowego dla OSP Sudół. W imieniu ochotników dziękował za decyzję prezydenta radny Michał Szukalski zawodowy strażak. Radny Mirosław Lenk przypomniał, że taki ruch finansowy planował w ubiegłym roku przy konstrukcji budżetu na 2019 rok. Zdziwiło to wiceprezydenta Koniecznego.

Szukalski dziękuje. Lenk oponuje. Konieczny strofuje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W autopoprawce do zmian budżetowych zaplanowanych na wrześniową sesję rady miasta (25 września) punkt o dofinansowaniu zakupu auta nazwano: Poprawa skuteczności działań ratowniczych i pomocy ofiarom wypadków drogowych poprzez zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Racibórz-Sudół. Dariusz Polowy wpisał dla strażaków 300 tys. zł.

W tej sprawie zabrał głos radny Michał Szukalski. Na dwóch posiedzeniach komisji — gospodarki i budżetowej (obie odbyły się w poniedziałek 23 września) dziękował prezydentowi za to, że Miasto pomoże zakupić wóz dla najczęściej (w skali całego powiatu) wyjeżdżających do akcji strażaków. Ich aktualne auto psuje się, bo to stary jelcz, do którego brakuje części.

Przy drugich podziękowaniach Szukalskiego głos zabrał były prezydent Raciborza, radny Mirosław Lenk. Powiedział, że też się cieszy, że Sudoliki dostaną nowy wóz, ale to pod koniec jego kadencji zapadły decyzje o takim wydatku. Lenk zaznaczył, że robił tak zapis w projekcie budżetu miasta na 2019 rok. - Te wydatek wraca teraz do budżetu — stwierdził.

Po chwili od wypowiedzi Lenka zareagował wiceprezydent miasta Dominik Konieczny. Poprosił radnego, by ten wskazał, w którym dokumencie jest zapis, że były włodarz planował wspomóc finansowo OSP Sudół w staraniach o nowy wóz. Konieczny wskazał, że w projekcie budżetu, który on zna, nie było takich planów. Lenk odparł, że jest pewien, że takie założenie znalazło się w pracach nad planem wydatków. - Sprawdzę to — obiecał Koniecznemu.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Michał Szukalski

Michał Szukalski

Radny Raciborza, strażak zawodowy

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.