Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Gol w 14. sekundzie. Unia w ćwierćfinale - zobacz wideo!

03.03.2013 01:34 | 3 komentarze | kozz

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Grodzisku Wielkopolskim rozegrano zaległy mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy liderem pierwszej ligi - Zagłębiem Lubin, a czterokrotnym mistrzem Polski - RTP Unia Racibórz.

Daria Kasperska (z prawej) powraca do Raciborza po blisko trzech latach

Materiał wideo:

Faworytki z Raciborza nie pozostawiły złudzeń drużynie aspirującej do rozgrywek Ekstraligi. Już w 14. sekundzie meczu gola zdobyła 17-letnia Dżesika Jaszek. Na 2:0 w 19. minucie podwyższyła Gwinejka Chinasa Okoro Gloria. Minutę później sędzia meczu Monika Mularczyk podjęła kontrowersyjną decyzję przyznając drużynie z Lubina rzut karny. Jedenastkę wykorzystała Karolina Bochra, ale bramkarka Unii - Daria Antończyk była bliska wybronienia strzału. Trzeciego gola dla Unitek zdobyła ponownie Chinasa, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę na 4:1 strzeliła Jaszek, która ośmieszyła bramkarkę Zagłębia. Po przerwie padły jeszcze dwie bramki. Najpierw w 67. minucie do bramki trafiła Marta Mika, a na 10 minut przed końcem wynik ustaliła ponownie Chinasa.

W wyjściowym składzie Unii pojawiły się cztery siedemnastoletnie zawodniczki, które zagrały bardzo poprawnie. W pucharowym meczu trenerzy Remigiusz Trawiński i Andrzej Jasiński nie mogli skorzystać z wciąż kontuzjowanych czołowych zawodniczek - Anny Żelazko i Nataszy Górnickiej oraz Ghanijek Cynthii Adobea i Grace Asare, które oczekują pozwolenia na pracę. W drugiej połowie na boisku pojawiła się powracająca po blisko trzech latach do Unii - Daria Kasperska.

W ćwierćfinale Pucharu Polski Unia Racibórz zmierzy się z Mitechem Żywiec. Unitki po raz pierwszy w tym roku pokażą się szerszej publiczności, bo mecz zostanie rozegrany w Raciborzu na Stadionie Miejskim przy ulicy Zamkowej. Trzy dni wcześniej piłkarki z Raciborza na wyjeździe rozegrają towarzyski mecz z Czarnymi Sosnowiec.

Zagłębie Lubin - RTP Unia Racibórz 1:6 (1:4)
Bochra - Chinasa (3), Jaszek (2), Mika

Zagłębie: Bugajska - Skrzypacz, Salwa, Barlewicz, Bosacka, Okoń, Zych, Ratajczak, Zając, Bochra, Kolar. Ławka rezerwowych: Superson, Mędrek, Klimczak, Kowalewska, Wojdat, Jędras. Trener: Piotr Błauciak.

Unia: Antończyk - Leśnik, Grzywińska, Konsek, Chudzik, Mika, Kamczyk, Wieczorek, Wiśniewska, Chinasa, Jaszek. Ławka rezerwowych: Kaperska, Sykorova, Wilk, Janeczek. Trener: Remigiusz Trawiński.