17.10.2011 18:13 | 3 komentarze | kozz

W niedzielę odbył się 12. Poznań Maraton, na starcie stanęło ponad 4600 zawodników, zwyciężył zawodnik z Kenii Cosmus Mutuku z czasem 2 godz. 11 min. 53 s.

Korona zdobyta
Robert Antczak i Jan Deńca w Opavie

Wśród startujących byli raciborzanie Szymon Jęczmionka z AZS Racibórz przebiegł 42 km 195 m na 155. miejscu zajmując 33. miejsce w kat. 20-latków z czasem 3 godz. 3 min. 24 s, Mariusz Rębisz minął linie mety na 160. miejscu, 22 w kategorii czterdziestolatków z czasem 3 godz. 3 min. 46 s. Jedyna maratonka z Raciborza Gabriela Sobczyk ukończyła na 3964. miejscu zajmując 51. miejsce wśród czterdziestolatek z wynikiem 4 godz. 49 min. 4 s. Ukończenie poznańskiego maratonu przez Gabrielę Sobczyk pozwoliło wprowadzić ją na listę zdobywców odznaki „Korony Maratonów Polskich”.

Korona Maratonów Polskich” to przedsięwzięcie prowadzone przez organizatorów Cracovia Maraton, a wzorowane na Koronie Himalajów. Tę drugą zdobywa się wspinając na wszystkie ośmiotysięczniki. Aby zdobyć „Koronę Maratonów Polskich” należy w przeciągu dwóch lat ukończyć 5 największych maratonów w Polsce: Poznań, Warszawę, Wrocław, Kraków i Dębno. Wśród biegaczy raciborskich koronę posiadają: Grzegorz Pytel, Jan Nowak i Gabriela Sobczyk. Również w niedzielę w Czeskiej Opavie odbył się I Bezecki Cross. Blisko 100 zawodników po bardzo urozmaiconej i wymagającej trasie ścieżkami leśnymi w parkach, drogami polnymi ulicami w pięciu miejscowościach przez, które przebiegała 17 km trasa z Raduna, Vrsovic, Chvalikovic, Hradec nad Moravici z metą w Opavie. Robert Antczak z UKS Pietrowice Wielkie i Jan Deńca z LKS Zryw Rudnik wygrali swoje kategorie wiekowe 30-latków i 50-latków.