10.10.2011 20:21 | 0 komentarzy | kozz

W Żorach odbył się IV Ogólnopolski Bieg Uliczny o puchar prezydenta miasta.

Na starcie stanęła rekordowa liczba startujących prawie 800 zawodników z całego kraju. W programie zawodów oprócz biegu głównego na dystansie 10 km i biegu dla dzieci i młodzieży na dystansie 1500 m, po raz pierwszy kilkudziesięciu zawodników wystartowało w Nording Walking na dystansie 5 km. Do biegu głównego na linii startowej pojawiło się ponad 450 biegaczy. Zawodnicy mieli do pokonania ulicami Żor 2 pętle po 5 km. Wśród licznie startujących była grupa biegaczy z Raciborszczyzny. Zawodnicy na mecie byli klasyfikowani wyłącznie w kategoriach wiekowych w siedmiu męskich i pięciu kobiecych. Wśród 50-latków zwyciężył Jan Deńca z LKS Zryw Rudnik, Robert Antczak z UKS Pietrowice Wielkie. był 3 wśród 30-latków, Andrzej Grzesik był 4-ty wśród 40-latków. Ponadto bieg ukończyli Franciszek Wyszkoń z Łańc, Mariusz Rębisz, Jarosław Fijałkowski z Raciborza. Wśród dziewcząt na dystansie 1500 m zwyciężyła Judyta Rębisz z SMS Victoria Racibórz.