Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Stanisław Kaczmarski najlepszy wśród lekarzy

09.09.2011 11:49 | 1 komentarz | kozz, WiZ

Stanisław Kaczmarski wziął udział w I Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Ziemnego Lekarzy, który się odbył w Zielonej Górze.

Kaczmarski to jednokrotny mistrz świata lekarzy z Gdyni w tenisie ziemnym (2005r.). 79-letni raciborski lekarz wygrał tym razem rywalizację w singlu (kategoria +75) i deblu (kat. +65) podczas ogólnopolskiego turnieju w Zielonej Górze. Zwycięstwo w deblu osiągnął wraz z Józefem Safianem, który był dyrektorem zawodów. Deblowa para pokonała w finale swoich rywali w stosunku 6:1, 6:1. Indywidualnie Kaczmarski pokonał Bogdana Ostapowicza 6:4, 6:0. Ostapowicz to wielokrotny mistrz świata. W turnieju udział wzięło około 60 uczestników. Kolejne zawody raciborski lekarz zaplanowane ma na początek listopada, a będą to Zimowe MP w Pabianicach.