Sobota, 1 czerwca 2024

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

Unia wygrała w Ludgerowicach

06.04.2011 23:15 | 1 komentarz | kozz

Piłkarki RTP Unia Racibórz rozegrały mecz sparingowy z Banikiem Ostrawa. Z Czeszkami z Ostrawy unitki grały ostatnio dwa miesiące temu na sztucznej murawie w Krawarzu wygrywając 10:0. Tym razem zmierzyły się ze sobą na naturalnej nawierzchni w Ludgerowicach koło Ostrawy pokonując gospodynie 6:0.

Materiał wideo:

Czesi chwalą sobie żeński futbol i licznie zasiedli na trybunach. Piłkarki Banika choć nie są mistrzynami swojego kraju przyciągnęły na mecz sparingowy wielu zainteresowanych. Co innego niestety można powiedzieć o mistrzyniach Polski, na których mecze ligowe chodzi mniejsza liczba kibiców. Zgromadzeni na trybunach oraz wokół boiska w Ludgerowicach pierwszą bramkę oglądali już w 7. minucie, a autorką gola była Agnieszka Winczo. Winczo w pierwszej połowie strzeliła jeszcze jedną bramkę. Dwa gole w meczu zdobyła także Patrycja Wiśniewska, a po jednej dołożyła Anna Żelazko i Aleksandra Sosnowska (szczegóły w skrócie wideo).

Skład RTP Unia (I połowa): Janeczek - Pawlak, Mika, Konsek - Stobba, Krupa, Landeka, Bojdova, Żelazko - Wiśniewska, Winczo.
(II połowa): Wilk - Hajduk, Sosnowska, Pencherkiewicz, Istokova, Pudlik, Żyła, Zisch, Krupa - Wiśniewska, Jaszek.

Już w sobotę (9.04) mistrz Polski zagra przy ulicy Zamkowej 4 w Raciborzu z TKKF Stilonem Gorzów. Początek meczu o godzinie 16.00.