Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

Jastrzębski Węgiel poznał przeciwnika w półfinale PlusLigi

15.04.2024 12:46 | 0 komentarzy | dud

W półfinale PlusLigi rywalem Jastrzębskiego Węgla będzie Asseco Resovia Rzeszów, która okazała się lepsza w ćwierćfinałowym dwumeczu od Trefla Gdańsk.

Pierwszy mecz półfinałowy odbędzie się w najbliższą środę w hali na Podpromiu o godzinie 17:30, natomiast rewanż w Jastrzębiu-Zdroju zaplanowano na sobotę o godzinie 14:45. Gra według tych samy zasad, co w ćwierćfinale krajowych rozgrywek o mistrzostwo Polski, to znaczy:

Drużyna wygrywająca mecz w stosunku 3:0 lub 3:1 otrzymuje za zwycięstwo 3 punkty meczowe, a przegrywający 0 punktów meczowych, przy czym dotyczy to także przegranej walkowerem. Za zwycięstwo w stosunku 3:2 drużyna wygrywająca otrzymuje 2 punkty meczowe, a przegrywająca 1 punkt meczowy. W przypadku równej liczby punktów meczowych po rozegraniu dwóch spotkań o wygraniu rywalizacji zdecyduje zwycięstwo w „złotym secie” rozgrywanym 15 minut po zakończeniu drugiego meczu. „Złotego seta” gra się do 15 punktów wg zasad obowiązujących dla piątej, decydującej partii w meczach piłki siatkowej.