Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

JKH GKS Jastrzębie rozpoczyna fazę play-off

01.03.2024 15:33 | 1 komentarz | dud

Od rozpoczęcia sezonu 2023/24 minęło niemal pół roku. Ponad pięć miesięcy zaciętej walki o pozycje w tabeli Tauron Hokej Ligi zaowocowało aktualnym rozstawieniem w 1/4 finału play-off, w której JKH GKS Jastrzębie skrzyżuje kije z Energą Toruń.

Początek już w piątek i w sobotę o godz. 17:00 na Jastorze. Celem podopiecznych Roberta Kalabera będzie „dobre wejście” w tę rywalizację, czyli kontynuacja domowej passy wygranych nad „Stalowymi Piernikami”, z którymi jastrzębscy hokeiści po raz pierwszy walczyli ponad pół wieku temu w barażach o II ligę.

Bitwa o półfinał toczy się do czterech zwycięstw. Dwa pierwsze mecze odbywają się na Jastorze (1-2 marca), ponieważ to JKH GKS Jastrzębie jest drużyną wyżej sklasyfikowaną po fazie zasadniczej. Na kolejne dwa spotkania wyruszą do Torunia w przyszłym tygodniu. Jeśli po czwartym pojedynku (a drugim na Tor-Torze) nie będzie triumfatora, wówczas ewentualne kolejne trzy mecze odbędą się naprzemiennie w Jastrzębiu, Toruniu i Jastrzębiu. Ponadto nowością w play-off jest długość ewentualnej dogrywki, która trwać będzie nie pięć, ale aż dwadzieścia minut, a zatem pełnić będzie rolę de facto „czwartej tercji”.

W sezonie zasadniczym wszystkie pięć spotkań pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a Energą Toruń wygrywali gospodarze, a zatem kluczem do awansu wydaje się przede wszystkim własna tafla. Ewentualna porażka u siebie wymusi na podopiecznych Roberta Kalabera konieczność triumfu na wyjeździe, czyli na „dalekiej hokejowej północy”, gdzie w toruńskiej jaskini lwa kilka tysięcy miejscowych fanów na pewno zmusi ekipę Juhy Nurminena do dodatkowego wysiłku. Inna sprawa, że styczniowe wizyty torunian na Jastorze nie były dla nich udane i bez wątpienia rywale będą chcieli poprawić sobie nastroje szczególnie po dwucyfrówce sprzed miesiąca.

źródło: jkh.pl