środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zdobyli srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików

03.04.2023 13:24 | 0 komentarzy | dud

Ten wspaniały sukces podopiecznych Wojciecha Czecha jest drugim medalem młodzieży JKH w sezonie 2022/23, po brązie juniorów młodszych.

W sobotnie późne popołudnie młodzi jastrzębianie jako triumfatorzy grupy B zagrali o finał z Unią Oświęcim, która zajęła drugie miejsce w "tyskiej" części imprezy. Gospodarze nie pozostawili złudzeń rywalom, wygrywając pewnie i wysoko 7:2 (3:1, 3:0, 1:1). Bohaterem dnia był Wiktor Zając, który aż czterokrotnie pokonał obu oświęcimskich bramkarzy. W drugim z półfinałów MOSM Tychy nie dał szans "Szarotkom" (6:1) i w ten sposób w meczu o złoto zagrali triumfatorzy obu grup.

Niedzielny śląski finał Mistrzostw Polski U16 był bardzo dobrym, twardym widowiskiem, które z trybun obserwowała spora (jak na tę kategorię wiekową) liczba kibiców. Ponieważ fani obu ekip nie zaniedbali dopingu, na Jastorze pojawiła się iście ekstraligowa atmosfera.

Początek zawodów nastroił bardzo optymistycznie, bowiem już w 6. minucie zespół JKH objął prowadzenie, gdy w przewadze pięknym strzałem z dystansu popisał się Filip Wojciechowski. Goście (a zarazem współgospodarze turnieju) zdołali doprowadzić do remisu w 15. minucie, kiedy to przebłyskiem hokejowego geniuszu wykazał się Aliaksandr Rusowicz. Napastnik Tychów wykorzystał stratę w środku pola, pokonując Kacpra Michalskiego po wymanewrowaniu jastrzębskiej obrony.

Druga tercja upłynęła pod znakiem wymiany ciosów z obu stron, choć pod sam koniec to tyszanie mieli znakomitą okazję do objęcia prowadzenia, marnując jednakże akcję w trzech na jednego. Podopieczni trenera Czecha nie zdołali "zemścić" się za tę "setkę". W efekcie remis utrzymał się do 48. minuty, w której mecz rozstrzygnął gol Mykyty Pereczniewa, który dopadł od odbitej od bandy gumy i jakimś sposobem zdołał pokonać Michalskiego uderzeniem z bardzo ostrego kąta.

Mimo prób wyrównania rezultat nie uległ już zmianie. Radości tyszan nie było końca, a z kolei hokeiści JKH załamani padli na lód. Wicemistrzowie Polski pokazali jastrzębski charakter.

Obok srebra drużynowego do ekipy trafiły też dwa wyróżnienia indywidualne, ponieważ najlepszym golkiperem imprezy wybrano Kacpra Michalskiego, zaś Mikołaj Osiadły otrzymał statuetkę MVP.

• JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 7:2 (3:1, 3:0, 1:1)
  • JKH GKS Jastrzębie - MOSM Tychy 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

źródło: jkh.pl