Pobiegli w XVII Biegu Twardziela. Pogoda nie ułatwiała zadania [ZDJĘCIA, WIDEO]

26.02.2023 11:51 | 0 komentarzy | AgaKa

Uczestnicy XVII Biegu Twardziela zmierzyli się z mieszaną crossową trasą, biegnącą wodzisławskimi bezdrożami, liczącą 16 km.

Start Biegu Twardziela

Pogoda zafundowała biegaczom dodatkowe utrudnienia na i tak już wymagającej i trudnej trasie Biegu Twardziela. Na zmianę sypiący śnieg z podmuchami wiatru mieszał się z przebłyskami słońca, dokładając na trasie błoto. Trasa była mieszana (pola, leśne dukty, asfalt).

Pierwszą trójkę na mecie dzieliły sekundy

Jako pierwszy na mecie pojawił się Maciej Zięcina z Katowic. Maciek trasę pokonał w 1 godzinę, 9 minut i 17 sekund. Jako drugi linię mety przekroczył Tomasz Oślizło ze Świerklan z czasem 1 godzina, 9 minut i 30 sekund. Trzecie miejsce zajął Tomasz Polak z Bielska-Białej z czasem 1 godzina, 9 minut i 50 sekund. Wśród pań najszybsza była Blanka Tuleja z Chorzowa. Trasę pokonała w 1 godzinę, 32 minuty i 27 sekund. Linię mety przekroczyły 64 osoby.