Sobota, 1 czerwca 2024

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

Remis GKS-u z drugoligowym ROW Rybnik

16.07.2014 10:47 | 2 komentarze | gor

Piłkarze GKS 1962 Jastrzębie mają za sobą drugi sparing w trakcie przygotowań do nowego sezonu. Podopieczni Grzegorza Łukasika zremisowali ze spadkowiczem I ligi Energetykiem ROW Rybnik 2:2. Spotkanie odbyło się na boisku w Rybniku-Kamieniu.

Jastrzębianie już w 2. minucie meczu objęli prowadzenie. Bramka padła po stałym fragmencie gry, a trafienie zaliczył Wojciech Caniboł. W 18. minucie doszło do wyrównania. Bramkarza GKS-u pokonał Dawid Jarka. W 30. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Ponownie po akcji Jarka, piłka trafiła do jastrzębskiej siatki i gospodarze prowadzili już 2:1. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze GKS-u zdołali wyrównać. Nowy nabytek jastrzębskiego zespołu Bartosz Wojtków pokazał się z dobrej strony i zdobył swojego premierowego gola w barwach zielono-czarno-żółtych.

Kolejny sparing odbędzie się w sobotę 19 lipca. Wówczas GKS 1962 zagra na wyjeździe z pierwszoligowym GKS Tychy. Natomiast 21 lipca, jastrzębianie ponownie zmierzą się z Energetykiem ROW Rybnik. Tym razem to rybniczanie przyjadą do Jastrzębia-Zdroju, a sprawdzian odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Harcerskiej.

Energetyk ROW Rybnik - GKS 1962 Jastrzębie 2:2 (2:2)
0:1 - Caniboł '2
1:1 - Jarka 18'
2:1 - Jarka 30'
2:2 - Wojtków 45'

Energetyk ROW Rybnik: Kajzer (46. Rybicki) - Borovicanin (46. Bodzioch), Grolik (46. Biedronka), Jary (46. Suchanek), Gojny (46. Janik), Płonka (46. Mandrysz, 67. Musiolik), Popiela (46. Gilewicz), Muszalik (46. Staniczek), Wolniewicz (46. Bałuszyński), Kowalczyk (46. Mawo), Jarka (45. Dudziński).

GKS 1962 Jastrzębie: Deege (46. Drazik) - zawodnik testowany, Szymura, Kocerba (46. Łupiński), Duda (46. Zajączkowski), zawodnik testowany (46. Szczęch), Tront (46. Gorzała), Hajczuk (46. Musioł), zawodnik testowany (46. Horubała), Caniboł (46. Jadach), Wojtków (46. zawodnik testowany).