Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Mistrzostwa Polski w Judo: Mamy 2 medale

15.04.2012 00:00 | 6 komentarzy | dam

W pierwszym dniu rozgrywanych w Jastrzębiu-Zdroju Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w Judo, zawodnicy klubu Koka Jastrzębie zdobyli dwa medale. W niedzielę dalszy ciąg zmagań judoków.

Medaliści klubu Koka Jastrzębie wraz z trenerem Robertem Radlakiem

W zawodach bierze udział 335 zawodników. Jastrzębie reprezentują: Aleksandra Langiewicz, Artur Drogowski oraz Patryk Kaliński.

Brązowy medal w wadze 63 kg zdobyła Aleksandra Langiewicz. Również na trzecim stopniu podium stanął Artur Drogowski, który startował mocno obsadzonej kategorii do 66 kg. Nie udało się zdobyć medalu Patrykowi Kalińskiemu (kat. 73 kg), który po dwóch zwycięstwach przegrał z Brunem Jamułą z Wrocławia.

Na hali obecne były m.in. Beata Maksymow oraz Anna Żemła-Krajewska, które wręczały medale i puchary zwycięzcom. Obie trenowały judo w Jastrzębiu. Beata Maksymow to dwukrotna złota i trzykrotna brązowa medalistka Mistrzostw Świata oraz jednocześnie najbardziej utytułowana judoczka Polski. Anna Żemła-Krajewska to również utytułowana zawodniczka z Jastrzębia - startowała m.in. na Olimpiadzie w Atenach gdzie zajęła 7. miejsce.

W niedziele odbędzie się kolejny dzień Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w Judo.