Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Sukces! Jakub Śliwka w ścisłej czołówce polskich pływaków

06.05.2021 21:15 | 0 komentarzy | AgaKa

Podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu, rozgrywanych w Lublinie, największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej odniósł żorzanin, Jakub Śliwk.

Jakub Śliwka na basenie w Lublinie, podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu

Młody pływak, reprezentujący klub „Sikret” Gliwice, wywalczył awans do finału A na dystansie 200 metrów stylem klasycznym z czasem 2.20,82 sek., co oznacza dla Jakuba Śliwki nowy rekord życiowy. Trenowany przez swojego tatę, Tomasza Śliwkę, 17-letni żorzanin w finale zajął 9 miejsce i został tym samym 9 zawodnikiem w Polsce.

Warto podkreślić, że był on jednym z dwóch najmłodszych finalistów, a w klasyfikacji zawodników w wieku 17-18 lat Jakub zajmuje obecnie drugie miejsce w Polsce. To największy jak dotychczas sukces zawodnika z Żor, co jest szczególnie cenne w roku olimpijskim.