Siatkarskie podsumowanie tygodnia #12: Akademiczki coraz blizej dna, przegrane tie-breaku JKS-u SMS

25.12.2020 20:49 | 0 komentarzy | rafbl

Ostatnia tegoroczna kolejka siatkarskich spotkań w I Lidze Kobiet, II Lidze oraz ligach wojewódzkich za nami. Przyjrzeliśmy się, jak w ostatnim przedświątecznym tygodniu radziły sobie reprezentujące nasz region w tych ligach zespoły. Prezentujemy wyniki poszczególnych meczów.

Szóstą z rzędu, a ósmą w sezonie porażki zanotowały w ubiegły piątek gliwickie Akademiczki, które w ostatnim tegorocznym spotkaniu podejmowały na własnym parkiecie Stal Mielec. Prowadzone przez Wojciecha Czaplę gliwiczanki, po wygranym do 22 pierwszym secie w trzech kolejnych musiały przełknąć gorycz porażki przegrywając ostatecznie 1:3. Gliwiczanki z 11 punktami na koncie zdobytymi w 11 meczach zajmują przedostatnie 12. miejsce w tabeli. Do prowadzącego Uni Opole tracą aż 15 punktów.

KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice - Stal Mielec 1:3 (25:22, 23:25, 17:25, 19:25)

AZS: Napalkova, Skiba, Skowron, Ciesielczyk, Wilczek, Cygan oraz Szmigielska (libero), Chomicz, Nudha

Stal: Stachowicz, Bryda, Żabińska, Duda, Wardęga, Stroiwąs oraz Samul (libero), Mras, Hatala, Laskowska,

Zwycięstwo i porażka to bilans ostatnich tegorocznych spotkań reprezentujących nasz region w rozgrywkach II Ligi zespołów z Jastrzębia-Zdroju i Rybnika. Prowadzeni przez Dawida Hołdę rybniczanie pokonali w trzech setach w wyjazdowym meczu w Namysłowie beniaminka rozgrywek - miejscowy NKS Start. Z kolei "pomarańczowi" w derbowym starciu uznać musieli wyższość zespołu z Będzina. Prowadzeni przez Jakuba Dejewskiego jastrzębianie po wyrównanym, stojącym na dobrym poziomie meczu ulegli rywalom w czterech setach.

Wie-Druk MKS Będzin - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:19, 26:24, 16:25 25:23)

MKS: Wierciński, Czyrniański, Woźnica, Aniołek, Wieczorek, Turski oraz Haduch (libero), Szwaj, Semeniuk

AT: Połyński, Kundera, Jarosiński, Brzoza, Komorowski, Wójcik oraz Wągiel (libero), Granieczny (libero), Nowak, Kowalski, Strzymszok, Pogoda, Gemborys, Czerny

NKS Start Namysłów - TS Volley Rybnik 0:3 (19:25, 23:25, 21:25)

Start: Sobieraj, Szyporta, Bryś, Krakowiak, Lisovol. Krzesaj oraz Borgulat (libero), Kostecki (libero), Furmański, Brys, Włodarczyk

Volley: Hoszman, Jurkowski, Władarz, Kukulski, Andrulewicz, Kupczak oraz Fedak (libero), Gdowski (libero), Bangrowski, Kaczmarczyk, Chudziak

W ligowej tabeli TS Volley Rybnik, który zgromadził na swoim koncie 17 punktów zajmuje 6. miejsce. Jastrzębianie z 9 punktami są sklasyfikowani na 8. miejscu.

Pięć meczów w ramach rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet rozegrały w ostatnim tygodniu siatkarki reprezentujące kluby z regionu. Swoje mecze rozegrały wszystkie zespołu, dodatkowo dwa z nich rozegrał zaległe, derbowe starcie. Kolejne, szóste zwycięstwo w rozgrywkach zanotowały występujące w grupie 1 siatkarki UKS-u Jedynka Rybnik. Prowadzone przez Iwonę Krótki-Więzik rybniczanki po emocjonującym meczu pokonały po tie-breaku TKS Tychy. W kolejnym z meczów niepokonane w tym sezonie w rywalizacji w grupie 2 zawodniczki MUKS Sari Żory zanotowały dziesiąte zwycięstwo. Podopieczne Pawła Wrzeszcza bez straty seta pokonał w derbowym meczu wodzisławską Zorzę.

W trzecim ze spotkań prowadzone przez trenera Jarosława Bodysa siatkarki JKS-u SMS Jastrzębie podejmowały wicelidera tabeli grupy 2 - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Po dwóch wygranych przez rywalki partie w dwóch kolejnych do głosu doszły jastrzębianki, które doprowadziły tym samym do tie-breaka. Ten należał jednak do przyjezdnych, które triumfowały w nim do 8. Cztery sety rozegrały natomiast zawodniczki GS UKS Krzanowice, które w wyjazdowym meczu rywalizowały z BKS-em Stal Bielsko Biała. Po pierwszym wygranym na przewagi przez BKS secie trzy kolejne należały do krzanowiczanek, które wygrały ostatecznie 3:1.

W ostatnim tegorocznym meczu na parkiecie w Jastrzębiu-Zdroju w derbowym, zaległym meczy zmierzył się zawodniczki miejscowego JKS-u SMS oraz GS UKS Krzanowice. Spotkanie od początku pełne było emocji i ostatecznie rozstrzygnęło się w pięciu setach. W lepszych nastrojach na świąteczną przerwę udał się prowadzone przez Tomasza Kuziaka krzanowiczanki, które decydującą partię wygrały do 11.

UKS Jedynka Rybnik - TKS Ekobet Tychy 3:2 (25:21, 18:25, 25:19, 20:25, 15:13)

UKS: Zawisza, Kuczera, Michalska, Szmajduch, Krzystała, Kurpanik oraz Smołka (libero), Ślązak (libero), Koterla, Buchalik, Prudel, Pachucka

TKS: Poks, Biszczanik, Hanusik, Divis, Raczyńska, Będkowska oraz Sczepańska (libero), Dutka (libero), Dubrawska, Neterowicz, Tyśkiewicz,

MUKS Sari Żory - MKS Zorza Wodzisław Śląski 3:0 (25:21, 25:10, 25:19)

Sari: Strządała, Brzeźna, Konsek P., Biodrowicz, Puczok, Konsek D. oraz Hajska (libero), Chłopik (libero), Człowiek, Jamrozik

Zorza: Mika, Grabowska, Łotecka, Brawańska, Kąsik, Melska oraz Mach (libero), Klimek

JKS SMS Jastrzębie - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 2:3 (23:25, 14:25, 25:19, 25:19, 8:15)

JKS: Pater, Bury, Żagan, Pławecka, Zielińska, Kuczera oraz Wyleżoł (libero), Borowiecka (libero), Zabłocka, Polak, Ząbek, Sawula, Babiuch

UKS: Kocoń, Chowaniec D., Lipowczan, Pala, Pyrek, Chowaniec N. oraz Szczypka (libero), Zawada (libero), Witoszek, Chowaniec J., Szmukier, Wróbel, Niemiec,

BKS Stal Bielsko-Biała - GS UKS Krzanowice 1:3 (26:24, 20:25, 24:26, 18:25)

BKS: Kostka, Marek, Wojtowicz, Staniek, Kujon, Henek oraz Jabłońska (libero), Fiter (libero), Kajkowska, Jurzak, Lisińska

UKS: Sycz, Wilusz, Witeczek, Gajda, Kretek, Deeg oraz Kosel (libero), Solich, Gołombek, Koczwara, Duda

JKS SMS Jastrzębie - GS UKS Krzanowice 2:3 (25:16, 20:25, 25:21, 20:25, 11:15)

JKS: Pater, Bury, Żagan, Pławecka, Ząbek, Kuczera oraz Wyleżoł (libero), Borowiecka (libero), Sawula, Babiuch, Rzok, Zabłocka, Zielińska, Polak

UKS: Sycz, Koczwara, Witeczek, Gajda, Gołombek, Deeg oraz Kosel (libero), Wilusz, Duda P., Kretek

W tabeli grupy 1 I Ligi Śląskiej Kobiet na 4. miejscu z 17 punktami na koncie plasuje się UKS Jedynka Jaworzno. W grupie 2 liderem z kompletem 30 punktów jest MUKS Sari Żory. Na 4. miejscu z 11 punktami znajdują się zawodniczki GS UKS Krzanowice. Tracący do krzanowiczanek jedno "oczko" JKS SMS Jastrzębie jest 5., natomiast MKS Zorza Wodzisław Śląski z 8 punktami zajmuje ostatnie - 7. miejsce.

Dwa mecze w rozgrywkach I Ligi Śląskiej rozegrały nasze męskie zespoły. W pierwszym z nich trzecie z rzędu zwycięstwo zapisali prowadzeni przez trenera Marcina Grzegoszczyka zawodnicy KS Rudziniec, którzy w Częstochowie pokonali w czterech setach miejscowy Eco-Team AZS Stoelzle II. W drugim z meczów zawodnicy raciborskiego KS AZS Rafako ulegli w wyjazdowym meczu liderowi tabeli - Forma AZS Częstochowa 1:3. Spotkanie trzeciego z naszych przedstawicieli w I Lidze Śląskiej Kobiet - SK Górnik Radlin, który zmierzył się z UKS-em Jedynka Jaworzno odbyło się awansem 15 grudnia. Radlinianie przegrali to spotkanie po tie-breaku.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa II - KS Rudziniec 1:3 (24:26, 15:25, 25:20, 23:25)

AZS: Płatkowski, Kubacki, Szczygioł, Andruszkiewicz, Woźniak, Żaczek oraz Świniarski (libero), Bień, Szpręgiel, Grabowski, Lentner

KS: Kupiec, Chudyba, Wójcik, Jakuszczonek, Stefaniszyn, Lach oraz Zemka (libero), Madej, Rachwał, Szewczyk

KS AZS Rafako Racibórz - Forma AZS Częstochowa 1:3 (25:22, 13:25, 22:25, 23:25)

Rafako: Błaszczok, Radomski, Gołuchowski, Gonsior, Marchwiak, Herich oraz Kostka (libero), Besz, Kosmala, Lorenc

Forma: Bera, Herman, Grajoszek, Wacek, Łapaj, Niczke oraz Szadkowski (libero), Stęplewski

W ligowej tabeli najwyżej sklasyfikowani są siatkarze KS Rudziniec, którzy z 26 punktami na koncie są wiceliderem rozgrywek. SK Górnik Radlin z 16 punktami jest 5., natomiast KS AZS Rafako Racibórz z 10 punktami zajmuje 9. miejsce.