Koszykarskie podsumowanie weekendu #11: Nareszcie! Wygrane MKKS Rybnik i RKK AZS Racibórz

08.12.2020 14:51 | 0 komentarzy | kozz

To w końcu był udany weekend dla koszykarzy MKKS Rybnik i koszykarek RKK AZS Racibórz, które dopiero teraz odniosły swoje pierwsze zwycięstwa w lidze. Wygraną w derbach zaliczyły też koszykarki RMKS Xbest Rybnik.

II liga mężczyzn:

Długo na zwycięstwo w tym sezonie czekały MKKS Rybnik i Politechnika Śląska. Teraz już wiemy, że na zwycięstwo wciąż poczekają gliwczanie, którzy przegrali derby z Rybnikiem. MKKS Rybnik zanotował tym samym swoje pierwsze zwycięstwo. Już po pierwszej kwarcie MKKS prowadził 10 punktami. Ostateczenie wygrał 3 kwarty i 1 zremisował. Rybniczanie wygrali 85:67. W tabeli Rybnik jest przedostatni, a Gliwice ostatnie. W następnej kolejce Politechnika zagra u siebie z KK UR Bozza Kraków, a MKKS Rybnik również u siebie podejmie KKS Ragor Tarnowskie Góry. GTK Sordrew Gliwice, które w ten weekend pauzowały zagrają na wyjeździe z KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków.

MKKS Rybnik - KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice 85:67 (29:19, 14:11, 22:22, 20:15)

Najlepiej punktujący:

• Rybnik: Marcin Sroka 26, Łukasz Ochodek 16, Adam Anduła 13, Tomasz Czajkowski 11, Piotr Kawczyński 10.
  • Gliwice: Jakub Zawadzki 19, Jakub Ściegienny 17, Kamil Michalik 12.

II liga kobiet:

Święto w Raciborzu, bo koszykarki wygrały w końcu mecz. Nie szło im od początku sezonu, przegrywały nie tylko z rywalkami z którymi są skazane na pożarcie od pierwszych minut, ale także z totalnymi słabeuszami ligi. W końcu drużyna z Raciborza w dobrym stylu pokonała u siebie Wisłę 77:62. Raciborzanki wygrały 3 pierwsze kwarty i przegrały ostatnią. Finalnie RKK AZS pokonał rywalki piętnastoma punktami. Raciborzanki zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. W najbliższy weekend Racibórz na wyjeździe zagra z Zagłębiem Sosnowiec.

RKK AZS Racibórz - ISWJ Wisła 77:62 (22:16, 19:14, 20:10, 16:22)

Najlepiej punktujące:

• Racibórz: Karolina Zimnicka 23, Zuzanna Stęc 21, Alicja Botorek 12, Katarzyna Chuda 10.
  • Wisła: Justyna Brańka 25, Sandra Hracka 18, Justyna Pilch 11.

Derby dla Rybnika po raz kolejny. Rybniczanki miały problem z Olimpią tylko w pierwszej kwarcie. Wodzisławianki wygrały ją trzema punktami. W drugiej kwarcie różnica była już potężna. RMKS wygrał tę kwartę 20-punktami. Ostatecznie różnica między zespołami wyniosła 30 oczek. RMKS Xbest jest liderem, a Olimpia czwarta. W następny weekend RMKS zagra na wyjeździe z AZS Uniwersytetu Śląskiego, a Olimpia na wyjeździe z ISWJ Wisła.

RMKS Xbest Rybnik - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 84:54 (11:14, 31:11, 21:20, 21:9)

• Rybnik: Agnieszka Cwill 32, Ewelina Najduch 18.
  • Wodzisław Śląski: Marcelina Strządała 20, Katarzyna Pawlik 11.