Czwartek, 18 kwietnia 2024

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Piłka ręczna. Podsumowanie weekendu. Komplet zwycięstw naszych drużyn

13.10.2020 20:45 | 0 komentarzy | kozz

W miniony weekend rozegrano mecze piłki ręcznej z udziałem drużyn z naszego regionu: NMC Górnik Zabrze, MTS Żory, SPR Gliwice, Start Pietrowice Wielkie i Nails Company Zabrze. Wszystkie nasze drużyny wygrały swoje pojedynki.

W ekstraklasie piłki ręcznej mężczyzn bardzo pewne zwycięstwo odnieśli szczypiorniści Górnika Zabrze.  Choć po pierwszej połowie Górnik prowadził z Torusem Wybrzeże Gdańsk zaledwie 15:13, to osatecznie odniósł ogromne zwycięstwo 38:21. Najwięcej bramek dla zabrzan rzucił Łukasz Gogola - 6 trafień. Po 5 bramek na koncie w tym meczu mają Jan Czuwara, Krzysztof Łyżwa i Iso Sluijters.

W I lidze kobiet zacięte spotkanie rozegrały piłkarki ręczne z Żor, które mierzyły się z Cracovią. Do przerwy prowadziły czterema bramkami, żeby ostatecznie wygrać dwoma 26:24. Najwięcej bramek dla ekipy z Żor zdobyła Sandra Matusik - 10. Po pięć razy do bramki trafiały Klaudia Pielesz, Nicola Romanowska i Marta Wołczyk.

Również w I lidze swój mecz rozegrały szczypiornistki z Gliwic. Tu mieliśmy jeszcze bardziej zaciętą rywalizację niż w Żorach. Do przerwy obie drużyny remisowały 12:12. Ostatecznie gliwiczanki wygrały z Dziewiątką Legnica 25:24. Najwięcej bramek dla SPR Gliwice zdobyły: Paulina Walus - 6, Weronika Klich i Aleksandra Olejarczyk - po 4.

W II lidze kobiet pierwszą kolejkę spotkań rozegrały zawodniczki Startu Pietrowice Wielkie. Zmierzyły się na wyjeździe z Torem Dobrzeń Wielki i wygrały 29:23, choć do przerwy pietrowiczanki przegrywały 15:16. Najlepiej w tym meczu spisywały się Karolina Bugdoll - 6 bramek, Urszula Kowalska, Julia Pawłowska i Laura Szczepanik - po 5 bramek.

Sezon od zwycięstwa zaczęły także piłkarki ręczne Nails Company Zabrze. Pokonały one SPR Handball Rzeszów 31:23. Do przerwy zabrzanki miały czterobramkową przewagę. Najwięcej bramek zdobyły Natalia Piasecka - 9 bramek, Dominika Jakubiec - 8 i Dominika Przewosnik - 8.