Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

MTS Żory wygrał z akademiczkami z Poznania

01.03.2020 06:57 | 0 komentarzy | olla

W meczu 15. kolejki I ligi kobiet piłkarki ręczne MTS-u Żory mierzyły się przed własną publicznością z JTS AZS Poznań.

Początek spotkania rozgrywanego w Żorach należał do MTS-u. Po niespełna dziesięciu minutach gry zespół z Żor prowadził 8:3. W końcowych minutach pierwszej części spotkania się wyrównała. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną drużyny prowadzonej przez trenera Marcina Księżyka 16:15. Po zmianie stron gospodynie wypracowały sobie kilkubramkowe prowadzenie i nie oddały go już do końca spotkania. MTS wygrał 35:29 i pozostaje wiceliderem pierwszoligowych rozgrywek.

W następnej kolejce zespół Marcina Księżyna zagra na wyjeździe z MKS-em San Jarosław. Spotkanie rozegrane zostanie za dwa tygodnie.

MTS Żory – JTS AZS Poznań 35:29 (16:15)

Żory: Marta Redlecka, Monika Gruca, Daria Justka, Zuzanna Mikosz 8, Adriana Kurdzielewicz 4, Marta Wołczyk, Paulina Wdowiak, Aleksandra Abramowicz 6, Sara Stankovski 7, Sandra Matusik, Katarzyna Homonicka 4, Oktawia Płomińska
Trener: Marcin Księżyk.

Poznań: Aleksandra Przebierała, Paulina Sowa 2, Katarzyna Matyja, Zuzanna Kliszcz, Magdalena Maziarz 3, Kamila Kaczanowska 4, Lidia Kowalaszek, Klaudia Domaros 2, Magdalena Ziółkowska 12, Karolina Szajek 5, Karolina Czyż, Anna Rzeczycka
Trener: Amelia Chmielewska.