Sobota, 1 czerwca 2024

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

Politechnika Śląska deklasuje w derbach

11.01.2020 22:26 | 0 komentarzy | rafbl

Bardzo jednostronne okazało się piątkowe spotkanie 2. kolejki spotkań Finału A III Ligi mężczyzn w koszykówce w którym rezerwy gliwickiego GTK podejmowały na własnym parkiecie reprezentantów Politechniki Śląskiej. Goście wygrali to spotkanie zdobywając ponad dwukrotnie więcej punktów.

Od początku derbowego spotkania na parkiecie rządzili prowadzeni przez Sylwestra Walczuka Akademicy, którzy pierwszą kwartę wygrali różnicą dwunastu punktów (14:26). W drugiej obraz gry nie uległ zmianie i mający wyraźną przewagę goście na przerwę schodzili prowadząc 20:46.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Koszykarze GTK poprawili skuteczność i w efekcie w przegranej dwoma punktami (19:21) trzeciej kwarcie podopieczni Grzegorza Podulka byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę z rywalem. W ostatniej odsłonie ponownie na parkiecie rządzili zawodnicy AZS-u, którzy pozwalając im zdobyć zaledwie 5 "oczek" kompletnie zdominowali gospodarzy. W efekcie reprezentanci Politechniki Śląskiej wygrali piątkowe spotkanie aż 44:89.

AZS z kompletem zwycięstw i 12 punktami na koncie w dalszym ciągu przewodzi ligowej stawce. GTK z 9 "oczkami" i bilansem trzech wygranych i trzech przegranych jest trzecie.

GTK Gliwice II - KŚ AZS Politechniki Śląskiej 44:89 (20:46)

GTK: Adamczak 11, Radoń 10, Korczyk 8, Maciejak 5, Podulka 5, Tobiasz 3, Mazanek 2, Nowak G., Nowak J., Zapotoczny

AZS: Wąsowicz 17, Błaszczyk 15, Kołcz 11, Kaniewski 9, Grzegorzewski 9, Michalik 8, Kuśmierz 6, Matysiak 6, Rabsztyn 4, Barys 2, Piwowarczyk 2, Wania