Pniewski rozruszał Unię Racibórz

25.08.2019 09:28 | 1 komentarz | kozz

455 dni czekali kibice Unii, aż ich piłkarze strzelą w meczu ligowym cztery gole. Raciborska drużyna pod wodzą nowego trenera Mirosława Pniewskiego w końcu postrzelała, wygrywając na wyjeździe 4:0 z MKS-em Czerwionka.

Rafał Chałupiński zagrał dobry mecz

Ostatnio Unici 4 i więcej goli strzelili 26 maja 2018 roku pokonując wówczas Dąb Gaszowice 5:2. Od tego czasu Unia miała ogromny problem ze zdobywaniem goli. Sporadycznie udawało się trafić do bramki trzy razy, a zazwyczaj były to zdobycze jedno lub dwubramkowe, często mecze kończone z zerowym dorobkiem bramkowym.

Był to czwarty mecz Unii w klasie okręgowej po tym jak spadła z IV ligi. W trzech poprzednich zanotowała trzy remisy pod wodzą trenera Grzegorza Jakosza. Drużyna z Raciborza prowadziła już po niespełna minucie, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Kapinos. W 13. minucie było już 2:0 po tym jak Rafał Chałupiński obsłużył podaniem Mateusza Kocota. Na 3:0 w drugiej części meczu ponownie wpisał się Kocot, który był w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Wynik na 4:0 ustalił świetnie dysponowany Chałupiński.

MKS Czerwionka w dotychczasowych meczach nie odniósł jeszcze zwycięstwa i z jednym punktem znajduje się w strefie spadkowej.

W środku tygodnia Unia na swoim stadionie podejmie GKS Pierwszy Chwałowice, a MKS Czerwionka zagra w Połomi z Płomieniem.

MKS Czerwionka - Unia Racibórz 0:4 (0:2)

Kapinos 1., Kocot 13., 71., Chałupiński 82.