Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

Wysoka porażka szczypiornistek MTS-u Żory

29.04.2019 15:39 | 0 komentarzy | rafbl

Różnicą aż dwudziestu czterech bramek przegrały wyjazdowe spotkanie 21. kolejki spotkań I Ligi Kobiet Grupy B piłkarki ręczne MTS-u Żory, które w Jarosławiu zmierzyły się z liderem rozgrywek - miejscowym SPR-em JKS.

Od początku sobotniego spotkania warunki dyktowały gospodynie. Szczypiornistki z Żor nie radziły sobie z odpieraniem ataków rozpędzonych jarosławianek, którym wychodziło niemal wszystko i po piętnastu minutach traciły do rywalek dziesięć bramek (12:2). W kolejnych minutach pierwszej części meczu obraz gry nie uległ zmianie i schodząc na przerwę przyjezdne przegrywały bardzo wysoko 24:8.

Druga połowa nie różniła się bardzo od pierwszej. Po dziewięciu minutach w tej części gry przewaga miejscowych sięgnęła dwudziestu "oczek" (31:11). W dalszej fazie gry nic się nie zmieniło i wyraźnie lepsze tego dnia piłkarki ręczne SPR-u wygrały ostatecznie różnicą aż dwudziestu czterech bramek (43:19). Dla mającego na koncie 9 punktów MTS-u, który zajmuje w ligowej tabeli przedostatnie, jedenaste miejsce była to osiemnasta porażka w sezonie.

SPR JKS Jarosław - MTS Żory 43:19 (24:8)

SPR: Musakova, Backiel - Wojtaszek, Bieńkowska, Kozdrowicz, Szymborska Amanda 4, Luberecka 2, Szymborska Aleksandra 3, Rygiel, Wicińska 3, Strózik 5, Strzębała 1, Janczyk 2, Shupyk 13, Turkalo 10

MTS: Matczak, Redlacka - Pietrzak 5, Romanowska 2, Stuchlik, Drozdowska 1, Justka 1, Moskal 2, Busk 1, Mikosz 7, Suda, Kowal