Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Piękny gol Jodłowca i trzy punkty jadą do Gliwic [ZDJĘCIA]

23.07.2018 19:52 | 1 komentarz | dud

W pierwszej kolejce rozgrywek Ekstraklasy piłkarskiej Piast Gliwice wygrał 2:1 z Zagłębiem Sosnowiec.

Obie ekipy po raz pierwszy spotkały się na poziomie Ekstraklasy, wcześniej walczyły ze sobą tylko na niższych szczeblach rozgrywek.

Mecz rozpoczął się bardzo sennie i gra toczyła się głównie w środku pola. Pierwsza bramka padła w 36. minucie spotkania kiedy to w zmieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się napastnik gospodarzy Vamara Sanogo. W pierwszej części spotkania idealną sytuację dla gości zmarnował Michal Papadopoulos.

Druga połowa rozpoczeła się podobnie jak pierwsza. Dużo walki i wyrównana gra w środku. Punktem zwrotnym meczu był rzut karny dla gości, który został podyktowany po konsultacji z systemem VAR. Gola dla Piasta zdobył Aleksandar Sedlar. Trzy punkty gościom dał Tomasz Jodlowiec, który popisał się świetnym uderzeniem zza pola karnego.

Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice 1:2 (1:0)