Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Gwiazda wygrała mecz na szczycie z Płomieniem

09.04.2018 10:57 | 0 komentarzy | art

W meczu na szczycie III grupy okręgówki, trzecia w ligowej tabeli Gwiazda Skrzyszów pokonała 2:1 liderującego Płomienia Połomia. Mimo porażki Płomień utrzymał pozycję lidera.

Lepiej w mecz weszli goście, którzy w 21. minucie meczu objęli prowadzenie po golu Łukasza Matuszka, który dobił strzał swojego kolegi z zespołu. Druga połowa rozpoczęła się od wyrównania wyniku meczu przez Gwiazdę Skrzyszów. Do piłki wrzuconej w pole karne z autu dopadł Kamil Baranek, który wślizgiem ubiegł bramkarza Płomienia. Piłka przeturlała się na dalszy słupek, odbiła się od niego i wpadła do bramki. W 51. minucie kolejną niepewną interwencję Adriana Henkla, bramkarza Płomienia, którego zaskoczyło lekkie dośrodkowanie Dawida Kuźduba, wykorzystał Mateusz Woźnica i Gwiazda wyszła na prowadzenie.

Płomień postawił w końcówce meczu wszystko na jedną kartę, czego efektem było kilka groźnych kontrataków Gwiazdy i jedna czerwona kartka dla Łukasza Kusztala, zawodnika Płomienia, który sfaulował szarżującego na bramkę Henkla Grzegorza Porwoła.

Gwiazda Skrzyszów – Płomień Połomia 2:1

Bramki: Baranek (48.), Woźnica (51.) - Matuszek (21.)

Gwiazda: Lajda, Oślizło, Hudek, Stabla, Szczerbiak, Szuła, W. Oślizło, Kuźdub, Woźnica, Baranek, Porwoł. Trener: Bartosz Hudek.

Płomień: Henkel, Szczeciński, Wawrziczek (82. Prusakowski), Lubszczyk, Ucher, Szopa (68. Kuczka), Szypuła, Siegmund, Matuszek, Cieślak, Swoboda (60. Kusztal). Trener: Mirosław Szwarga.