imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Finał Extreme Bike Tour [ZDJĘCIA]

28.08.2017 09:35 | 0 komentarzy | juk

26 i 27 sierpnia Wodzisław Śl. stał się areną spektakularnych popisów jednośladów. Na płycie rynku odbyło się wydarzenie w ramach największego w Polsce cyklu ekstremalnych pokazów rowerowych, czyli Extreme Bike Tour. Wodzisławska edycja była ostatnią i największą w tegorocznym kalendarzu.

Podczas eliminacji do międzynarodowych zawodów MTBstunt wystąpiło 22 śmiałków, a podczas finału zmagało się już tylko 10 z nich. Jak podkreślali organizatorzy, rywalizacja była zacięta, a poziom bardzo wysoki. Lakshay Jangid, mistrz i rekordzista Guinnessa z Indii, potwierdził swoje umiejętności i wygrał mistrzostwa MTBstunt. Tuż za nim uplasował się Waldek Kukurowski. Z koli trzecie miejsce zajął Abhishek Singh. - Szkoda, że nie udało zdobyć mi się pierwszego miejsca. Miałem na to szanse, bo w kwalifikacji półfinałowej byłem pierwszy. W finale startowałem jako ostatni i presja dała się we znaki. Ale mimo wszystko cieszę się z drugiej pozycji - mówił nam Waldek Kukurowski, który na zawody przyjechał z Aguścina (woj. wielkopolskie).

Więcej o imprezie Extreme Bike Tour w Nowinach Wodzisławskich.