Czwartek, 18 kwietnia 2024

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Lider ze Szczejkowic wypunktował Krostoszowice

14.05.2017 21:10 | 0 komentarzy | art

Inter Krostoszowice przegrał 1:4 z liderem rybnickiej klasy B, Borowikiem Szczejkowice. Goście zdobyli dwa gole, grając w osłabieniu.

Początek należał do miejscowych. W 20. minucie szarżujący w polu karnym Borowika Paweł Hanc został sfaulowany i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Paweł Mołdrzyk trafił jednak w nogę Łukasza Gruszki i rzut karny tym razem gola nie przyniósł. Niewykorzystana sytuacja zemściła się 10 minut później. Goście wykonywali rzut wolny, po którym Rafał Krupa idealnie przymierzył z 20 metrów tuż przy słupku i bramkarz Interu był bez szans. Szybka kontra po przejęciu piłki w środku pola zakończyła się w 40. minucie kolejnym golem dla Borowika, po tym jak sytuację jeden na jeden z bramkarzem Interu Arturem Wójcińskim wykorzystał Szymon Wawrzonkowski.

Sytuacja gości zaczęła się komplikować tuż po przerwie. W 48. minucie Artur Szala najpierw zobaczył żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, a że głośno i wulgarnie protestował, to po chwili obejrzał od razu czerwoną kartkę. Strata okazała się tym boleśniejsza, że rzut wolny podyktowany w tej sytuacji dla Interu zakończył się bramką Daniela Mazurka, którego centry nie przecięli ani defensorzy gości, ani napastnicy Interu, nie zareagował też bramkarz i piłka odbijając się od słupka wpadła do bramki. Grający w przewadze Inter dominował, ale nie potrafił tego przełożyć na bramki, w czym też pewnie przeszkodziły kontuzje obu napastników. Goście zaś okazali się zabójczo skuteczni. W 76. minucie po raz kolejny do rzutu wolnego podszedł Krupa. Co prawda trafił tylko w poprzeczkę, ale odbita od niej piłka trafiła w Michała Bańczyka i wpadła do bramki. Inter nie rezygnował z prób odwrócenia losów meczu, ale dobrze broniący się goście na wiele nie pozwalali, a w doliczonym czasie gry wyprowadzili kolejną kontrę, którą lobem nad bramkarzem wykończył, najlepszy na boisku Rafał Rybak.

Inter: Wójciński, Mołdrzyk (46. Jordan), Folwarczny (46. Hadam), Glenc (70. Kurtyka), Wypiór, Rduch, Mazurek, Jurek, T. Dróżdż, Hanc (76. Wisławski), Rek.

Borowik: Gruszka, Wawrzonkowski (82. Gorzawski), Lip, Cieśliński, Furgoł, Rybak, Szala, R. Krupa, Krawczyk, Marszolik (85. Wałach), Bańczyk (88. W. Krupa).