Sobota, 1 czerwca 2024

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

Mecz wyjazdowy RAPTORS Racibórz

19.05.2016 21:46 | 0 komentarzy | (q)

Kolejny dobry występ naszej drużyny futbolu amerykańskiego Raptors Racibórz. W dniu 14.05 klub rozegrał w Bielawie sparing z drużyną OFM Bielawa Snakes. Sprawdzian zakończył się wynikiem 19:6 dla Raptors.

Mecz ten był kolejnym sparingiem przygotowującym naszych futbolistów do turnieju w Raciborzu, który odbędzie się 20 sierpnia na stadionie PWSZ. Mecz od początku do końca kontrolowany był przez drużynę z Raciborza. Pierwsze przyłożenie zdobyli w pierwszej kwarcie po długim biegu Tomasza Suchanka (rozgrywający). Wynik 6:0 utrzymał się do końca drugiej kwarty. W trzeciej przyłożenie dla Raptors, również po biegu, zdobył Patryk Wyglenda (biegacz). Rywale odpowiedzieli jednym przyłożeniem na początku czwartej kwarty. I jak się później okazało, były to ich ostatnie punkty w tym meczu. Raptors punktowali jeszcze raz za sprawą przyłożenia Adriana Rosika i udanego podwyższenia przez kopnięcie na bramkę w wykonaniu Karola Franciszkiewicza. Na wyróżnienie jak zwykle zapracowała sobie formacja defensywna Raptors Racibórz. Twarda gra z ich strony to już niemal pewnik w każdym meczu.

Drużyna OFM Bielawa Snakes będzie miała szansę na rewanż już 28 maja w Raciborzu.