środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Raciborscy biegacze w miniony weekend zaliczyli dwie "dziesiątki"

29.09.2014 11:32 | 6 komentarzy | ż

Mieszkańcy powiatu raciborskiego wzięli udział w XII. Ogólnopolskim Ulicznym Biegu z Mikołowa do Łazisk Dolnyich z powrotem oraz w XXII. Międzynarodowym Biegu Ulicznym w Knurowie (Mistrzostwa Polski Górników).

W minioną sobotę w Mikołowie odbył się XII Ogólnopolski Uliczny Bieg na dystansie 10 km, w którym ponad 350 biegaczy rywalizowało na dość wymagającej trasie z Mikołowa do Łazisk Dolnych i z powrotem. Zawodnicy byli klasyfikowani wyłącznie w kategoriach wiekowych. Jan Deńca z Rudnika wygrał kategorię 60-latków, a Andrzej Grzesik z Kuźni Raciborskiej był drugi w kategorii 50-latków.

W niedzielę w Knurowie odbył się XXII Międzynarodowy Bieg Uliczny na 10 km, który był jednocześnie Mistrzostwami Polski Górników. Na starcie stanęła rekordowa, licząca niemalże szęśćset osób grupa biegaczy. Generalnie zwyciężył Kenijczyk Kipruto Moses Kibire. W biegu wystartowała liczna grupa biegaczy z powiatu raciborskiego. Jan Deńca wygrał kategorię powyżej 60 lat, Wiesław Rzepczyński z Raciborza był drugi w kategorii powyżej 65 lat, Robert Antczak z Raciborza był trzeci wśród 30-latków oraz Andrzej Grzesik z Kuźni Raciborskiej również trzeci wśród 50-latków. Ponadto bieg ukończyli biegacze z Raciborza i powiatu, między inymi: Jakub Bugdol, Marcin Mogilski, Marian Panek, Damian Mika, Janusz Panek, Marek Prusicki, Robert Woźnica, Gabriela Sobczyk.