Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Rudnik: ktoś połamał sadzonki drzew [ZDJĘCIA]

09.03.2021 20:35 | 2 komentarze | mad

Sprawa dotyczy nasadzeń w ciągu drogi transportu rolnego pomiędzy ul. Cisza w Rudniku a Strzybniczkiem. Urzędnicy zaapelowali do mieszkańców.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– W lutym Urząd Gminy w Rudniku otrzymał informacje o połamanych sadzonkach drzew owocowych, posadzonych w pasie pobocza drogowego drogi transportu rolnego pomiędzy ul. Cisza w Rudniku a Strzybniczkiem – upublicznili dzisiaj (tj. 9 marca) urzędnicy informację w tej sprawie.

Jednocześnie precyzują, że do zniszczenia drzewek doszło najprawdopodobniej 11 lutego br. poprzez najechanie na nie pojazdem mechanicznym. – Uszkodzeniu uległo ok. 40 sztuk drzewek owocowych. Sprawa została zgłoszona Policji. Osoby posiadające wszelkie informacje na temat sprawcy, proszeni są o kontakt z Urzędem Gminy w Rudniku pod nr tel. 32 410 64 28 wew.106 – zaapelowano w gminie.

Przypomnijmy, to nie pierwszy taki akt wandalizmu. Do zniszczeń doszło m.in. w sierpniu ubiegłego roku w gminie Pietrowice Wielkie. Tam ktoś wyrwał z korzeniami blisko trzydzieści sadzonek gruszy i jabłoni przy drodze Krowiarki-Maków. Drugie tyle częściowo połamano w drodze z Pietrowic Wielkich do Gródczanek. Sprawa również trafiła na Policję (pisaliśmy o tym TUTAJ).