środa, 4 sierpnia 2021

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Nowe trasy rowerowe - wyraź opinię

24.04.2016 09:32 | 10 komentarzy | mak

Powstanie kompleksowy system tras rowerowych, które połączą atrakcje Wodzisławia Śląskiego, Radlina i Rybnika. Radlin czeka na sugestie mieszkańców w tej sprawie.

Nowe trasy rowerowe - wyraź opinię
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Radlinie wraca temat nowych tras rowerowych w mieście. Na stronie www.rowery.radlin.pl udostępniona jest treść nowego dokumentu w tym temacie, czyli „Studium głównych tras rowerowych Miasta Radlin”. Oprócz tego zamieszczona jest tam również mapka nowych tras rowerowych w wersji online. Mapka przedstawia przebieg nowych dróg rowerowych (komunikacyjnych) oraz przebieg nowych tras rekreacyjnych, których realizację miasto planuje w dalszej przyszłości.

- Te działania mają związek z konkursem, który zostanie ogłoszony jesienią przez marszałka Województwa Śląskiego i będzie dotyczył dofinansowania budowy nowych dróg rowerowych, które powinny spełniać funkcję komunikacyjną - tłumaczy Marek Gajda, rzecznik Urzędu Miasta w Radlinie.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest powiązanie radlińskich dróg rowerowych z węzłem przesiadkowym, który będzie budowany w Wodzisławiu Śląskim. Dlatego Radlin planuje realizację projektu w partnerstwie właśnie z Wodzisławiem.

Da to również gwarancję ujednolicenia standardów tras w obu miastach. Dodatkowo trasy zaplanowano w ten sposób, aby przy granicy z Rybnikiem (rejon tężni w Radlinie i zabytkowej kopalni Ignacy w Rybniku) również płynnie przejść z trasy w Radlinie na trasę rybnicką. W efekcie ma to dać kompleksowy system tras rowerowych, które połączą atrakcje Wodzisławia Śląskiego, Radlina i Rybnika.

- Zachęcamy do obejrzenia projektu tras na części radlińskiej oraz zgłaszanie swych uwag. Można zgłaszać swoje sugestie do 22 kwietnia osobiście w Wydziale Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta Radlin (budynek C, pierwsze piętro), mailowo na adres: fundusze@radlin.pl oraz telefonicznie pod nr: 32 45 90 247 - podkreśla rzecznik radlińskiego urzędu.