Sobota, 23 listopada 2024
imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa
RSS
Wokalistka z doświadczeniem na nowojorskim Broadwayu towarzyszyła polskim muzykom z projektu Gorczyca i Przyjaciele. Siggy Davis była magnesem, który przyciągnął w piątkowy wieczór do Strzechy liczną publiczność. - Jakbym słyszał...
W ramach obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa, raciborskie Centrum Krwiodawstwa przeprowadziło uroczyste spotkanie. Połączono je z wręczeniem krwiodawcom odznak "Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Tytuł i odznaka nadawane...
W piątkowe przedpołudnie, 22 listopada w niepublicznym zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym w Kuźni Raciborskiej prowadzonym przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Mawo-Med z siedzibą w Katowicach, zrobiło się bardzo gwarno i wesoło,...
Służby techniczne PKP PLK SA przez całą noc działały na stacji Kuźnia Raciborska. Jak poinformowała Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK, udało się już wstawić na tory cztery wagony. Prace są efektem nocnego wykolejenia pociągu,...
Sprawdziły sie wczorajsze zapowiedzi synoptyków - dzisiejszej nocy nasz region nawiedziły miejscami intensywne opady śniegu. Na drogach zrobiło się ślisko, czego pierwsze efekty już widać w policyjnych statystykach.
Finał konkursu Polska Miss Nastolatek 2024 zbliża się wielkimi krokami. Z Raciborszczyzny do rywalizacji stanie Laura Pieczarek z Wojnowic. - To dla mnie ogromne wyróżnienie - przyznaje finalistka.
Jest już otwarte długo oczekiwane miejsce dla młodych w Raciborzu. Dotąd spotykali się zazwyczaj w popularnym "Maku". Był też czas, że można było się schronić przed chłodem w świetlicy na dworcu PKS-u. Teraz na przebudowanym dworcu...
Do końca miesiąca potrwają prace remontowe przy pałacu w Krowiarkach (gm. Pietrowice Wielkie), znanym w regionie, a ostatnio rozsławionym przez film „Cisza nocna”, w którym swoją ostatnią główną rolę zagrał zmarły w zeszłym roku...
Na sesji nadzwyczajnej radni Kuźni Raciborskiej wybrali zastępcę burmistrza.
Konsultacje społeczne dowiodły, iż mieszkańcy tego sołectwa akceptują konieczność połączenia miejscowego przedszkola ze szkołą w jeden zespół oświatowy.
Rozpoczęły się trwające dwa dni zawody Grand Prix Polski na pływalni 25-metrowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
Dokładnie w Dniu Kobiet w „Nowinach Raciborskich” ukazał się artykuł, w którym znane raciborzanki opowiadały o sobie i o tym, czym jest dla nich sztandarowe święto PRL-u. W ankiecie tygodnika wzięły udział kobiety biznesu, medycyny, kultury i oświaty.
W Szkole Podstawowej nr 5 w Raciborzu odbyły się rejonowe eliminacje 11 Diecezjalnej Olimpiady Wiedzy Religijnej – Opole 2001, zorganizowanej przez Kurię Biskupią w Opolu.
Tego dnia spod remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławikowie wyruszył orszak przebierańców, który tradycyjnie kończył karnawał grzebaniem basa.
Tego dnia burmistrz Witold Cęcek w obecności lekarza wojewódzkiego Andrzeja Sośnierza dokonał uroczystego otwarcia nowej przychodni rejonowej w Kuźni Raciborskiej przy ul. Klasztornej.
1 marca 2001 roku Straż Miejska w Raciborzu obchodziła 10-lecie swojej działalności. Ta okrągła rocznica była okazją do uroczystego spotkania w komendzie funkcjonariuszy z prezydentem Andrzejem Markowiakiem i zaproszonymi gośćmi.
Specyficzny kalendarz pana Zdzisława przypominał mieszkańcom osiedla przy ulicy Starowiejskiej w Raciborzu ile czasu pozostało im do końca roku.
Tego dnia „Nowiny Raciborskie” donosiły o sukcesie młodych wynalazców ze Szkoły Podstawowej w Krowiarkach.
Najwcześniejszy ich pozimowy powrót zanotowano w roku 1987, bo już 13 lutego. Szpaki wróciły tak wcześnie, ponieważ nie odleciały na zimę daleko – tylko do południowozachodniej Europy i północnej Afryki.
Rafał Swoboda, uczeń III klasy Liceum Handlowego zakwalifikowany został do centralnego konkursu wiedzy o NATO.
Fotoreporter „Nowin Raciborskich” odkrywał czym żyją mieszkańcy.
Pracownicy, uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Budowlanych w Raciborzu z bólem przyjęli wiadomość o śmierci nauczyciela chemii Piotra Sawickiego.
Najsłynniejsza zima stulecia była w Polsce na przełomie 1978 i 1979 roku, ale ta z 1996 roku niewiele jej ustępowała. Do kłopotów z komunikacją, doszło zimowe utrzymanie dróg, chodników i skwerów, z którym nie wszystkie gminy sobie radziły.
Gospodarzami I balu zorganizowanego przez Raciborską Izbę Gospodarczą byli Teresa Gołębiowska i Cezary Magott, którzy witając przybyłych gości z prezydentami Raciborza na czele, wyrazili pogląd, że „bale te wejdą do stałej tradycji naszego miasta ”.
W sobotę mieszkańcy Raciborza spacerujący brzegiem Odry dostrzegli, że woda pokryta jest tłustą, śmierdzącą substancją. Powiadomili o tym niezwłocznie Straż Miejską.
Najnowsze komentarze