Poniedziałek, 23 maja 2022

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Po co Owsiak wmieszał WOŚP (i dzieci) w Strajk Kobiet?

31.01.2021 14:30 | 32 komentarze | art

Strajk Kobiet zagra z nami - powiedział Jurek Owsiak, informując o tym, że organizacja wspiera tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rodzi się w mojej głowie pytanie: czy to dobrze, że wielką akcję charytatywną, w której zaangażowane są również dziesiątki dziecięcych wolontariuszy, wplątał organizację, której jednym z głównych celów jest aborcja nienarodzonych dzieci na życzenie? - pyta w liście do redakcji czytelniczka. 

Po co Owsiak wmieszał WOŚP (i dzieci) w Strajk Kobiet?
W wielu miejscach na rzecz WOŚP kwestują dziś dzieci. Nasza czytelniczka uważa, że przez Jurka Owsiaka zostały wplątane w Strajk Kobiet. Fot. nowiny.pl/M.Kanik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś w wielu miejscach można spotkać wolontariuszy WOŚP,. Widziałam ich pod kościołem. Wiele z nich to osoby małoletnie, często dzieci stojące z puszkami. Moje dziecko również stoi z puszką, bo chce pomagać. Mimo rozmaitych wątpliwości pojawiających się wokół WOŚP uznałam, że organizacja ta poprzez finał czyni wiele dobrego. Widać to choćby w polskich szpitalach. Nie widziałam problemu, by swoją cegiełkę do tego dołożyło dziecko. Ale od piątku mam mocno mieszane uczucia. Wtedy Jurek Owsiak na konferencji prasowej zapowiedział, że tegoroczny finał wspiera Strajk Kobiet. Nie podoba mi się, że moje dziecko zostało wplątane w cywilizacyjną wojnę polsko-polską. Z jednej strony nie ma ono jeszcze pojęcia o tym, że spór ten rozgrzewa kraj i co w nim chodzi. Ponadto nie chcę, by moje dziecko było utożsamiane w jakikolwiek sposób z organizacją, która wprost żąda aborcji na każde życzenie! A to się dzięki decyzji Jurka Owsiaka stało. Po co szef WOŚP wplątał swoją organizację, a więc i dzieci, które jej dziś pomagają, w Strajk Kobiet? Nie rozumiem. I jest mi przykro - kończy czytelniczka. 


Opinie oraz treści zawarte w rubryce Publicystyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres portal@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Czytaj podobne