Piątek, 20 maja 2022

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

Ach, jak ten prezydent całuje...

29.11.2018 07:00 | 5 komentarzy | web

Bożydar Nosacz dotarł do fachowego komentarza eksperta, dzięki któremu prezydent Polowy będzie mógł udoskonalić technikę pocałunku...

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Złośliwy komentarz tygodnia

Za sprawą naszego nowego prezydenta Racibórz stał się ogólnopolskim centrum obchodów 90-lecia słynnego tanga pt. „Całuję twoją dłoń, madame”*. Nie wiadomo, czy obchody były świadome, czy nie, ale jak to mówią, zwycięzców się nie sądzi, tylko podziwia. Dariusz Polowy, w procesie obcałowywania niewiast zasiedlających salę przed pierwszą sesją nowej rady miasta, nie szykanował ani tych z opozycji, ani tych mniej atrakcyjnych metrykalnie. Jak widać na zdjęciach, całował z szacunkiem i zaangażowaniem, ale czy prawidłowo?

Nie udało mi się ustalić, czy pan prezydent zdecydował się podarować paniom radnym swoje cenne DNA w formie aktu jednorazowego, czy też będzie to wydarzenie cykliczne. Na wszelki wypadek dotarłem jednak do fachowego komentarza specjalisty od etykiety, aby prezydent mógł w przyszłości ewentualnie udoskonalić zaprezentowaną technikę pocałunku. Od razu zastrzegam, że w poniższej analizie świadomie pomijam następujące aspekty:

a) ogólny sceptycyzm eksperta co do całowania pań w sytuacjach publicznych i zawodowych, gdyż typuję, że u naszego bohatera potrzeba całowania kobiecych dłoni wynika z głębokiego umiłowania staropolskiej tradycji i równoczesnej niechęci do tzw. poprawności politycznej narzucanej nam przez kosmopolityczną Europę,

b) ostrzeżenie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jędrzejowie, że całowanie może być źródłem zakażenia „meningokikami” (pisownia oryginalna),

c) możliwość uszkodzenia stawu ramienno-łopatkowego (a w szczególności tzw. stożka rotatorów) u pań niechętnych tej formie czułości lub które zbyt późno odczytają rzeczywisty zamiar osoby, do której ufnie wyciągają dłoń (domyślnie w celu jej uściśnięcia),

d) ewentualność wyhodowania sobie w przyszłości przez pana prezydenta obfitych wąsów, które zdaniem eksperta są elementem twarzy radykalnie dyskwalifikującym do całowania ze względów higieniczno-doznaniowych.


Nie wolno całować kobiecej dłoni przez barierkę, biurko, stół ani nad żadną inną przeszkodą! Wprawdzie prezesowi Kaczyńskiemu zdarza się czasem całować posłanki przez pulpit ław sejmowych, ale co wolno wojewodzie… (całowana jest radna Anna Ronin)


Nie wolno ciągnąć ręki kobiety aż do osiągnięcia u niej tzw. przeprostu, bo nawet jeśli nie wynika to z łamania okazywanego przez nią oporu to jest to niezdrowe dla jej stawu łokciowego (całowana jest radna Anna Szukalska)


Never ever nie wolno dotykać nosem dłoni kobiety! I to nawet jeśli się nie ma kataru (całowana jest radna Krystyna Klimaszewska)


Nie wolno przywierać do dłoni kobiety połową twarzy, a tylko delikatnie musnąć ją ustami, chwytając jej dłoń za końce palców, a nie uściskiem typowym dla technik samoobrony - np. przygotowanie do dźwigni na łokieć (całowana jest radna Justyna Henek-Wypiór)


Radne Krystyna Klimaszewska i Ludmiła Nowacka (z prawej)


*Całuję twoją dłoń, madame – tango znane w Polsce od okresu międzywojennego (głównie w wykonaniu Mieczysława Fogga i Eugeniusza Bodo) powstało w 1928 r. w Niemczech jako „Ich küsse Ihre Hand, Madame”


Opinie oraz treści zawarte w rubryce Publicystyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres portal@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza