Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Oddział covidowy w Wodzisławiu od tygodnia jest pełny

23.03.2021 11:59 | 5 komentarzy | art

Od tygodnia oddział covidowy szpitala w Wodzisławiu Śl. jest ciągle zapełniony. - Wolne miejsca są zapełniane w ciągu kilku godzin - mówi Krzysztof Kowalik, dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu

Oddział covidowy w Wodzisławiu od tygodnia jest pełny
Fot. zdjęcie ilustracyjne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oddział covidowy szpitala w Wodzisławiu liczy 22 łóżka, ponadto ma do dyspozycji kolejne 3 łóżka z respiratorami dedykowanymi pacjentom zakażonym koronawirusem. Dziś tj. 23 marca na godzinę 10.30 na oddziale covidowym zajętych było 21 łóżek oraz 2 łóżka respiratorowe. - Zostały więc dwa miejsca, ale w zasadzie w ciągu kilku godzin zostaną one zajęte. Od tygodnia oddział jest praktycznie cały czas pełny - mówi Krzysztof Kowalik, dyrektor szpitala. Dodaje, że sytuacja jest dynamiczna. - Wolne miejsca są zapełniane w ciągu kilku godzin - mówi. 

Dodajmy, że oddział covidowy działał również w Wojewódzkim Szpitalu Chorób Płuc im. Alojzego Pawelca w Wodzisławiu. - Oddział decyzją wojewody został zawieszony jakiś czas temu, ale jeśli zapadnie taka decyzja to w ciągu 72 godzin jesteśmy w stanie na nowo go uruchomić - mówi Izabela Tomiczek, rzecznik prasowy WSChP w Wodzisławiu Śl. Oddział covidowy w szpitalu chorób płuc liczył najpierw 32 łóżka, następnie od 1 grudnia 18 łóżek, zaś 23 stycznia jego działalność została zawieszona, co związane było z jednej strony z zapotrzebowaniem szpitala na miejsca dla chorych na inne choroby, a z drugiej strony z mniejszą liczbą zakażeń. Czy teraz, kiedy zakażeń jest znów sporo, oddział ten zostanie ponownie uruchomiony? - Nic nam na ten temat nie wiadomo, ale widzimy, jaka jest sytuacja, więc jeśli zajedzie taka potrzeba, to będziemy na to gotowi - mówi Tomiczek.