Niedziela, 28 listopada 2021

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Patrol

Dym w mieszkaniu przy ul. Spółdzielczej w Raciborzu. Osoba zgłaszająca miała problem z oddychaniem

19.10.2021 13:05 | 0 komentarzy | żet

18 października strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji pięć razy. Interwencje odnotowano w Modzurowie, Raciborzu oraz Rudzie Kozielskiej.

Dym w mieszkaniu przy ul. Spółdzielczej w Raciborzu. Osoba zgłaszająca miała problem z oddychaniem
Osoba zgłaszająca interwencję przy ul. Spółdzielczej w Raciborzu obawiała się o swoje zdrowie. Zdjęcie ilustracyjne (arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tytułowa interwencja z ul. Spółdzielczej w Raciborzu rozpoczęła się od zgłoszenia, które wpłynęło do straży o godz. 13.37. Osoba zgłaszająca uskarżała się na problemy z oddychaniem. Przyczyną tych trudności miał być dym wydobywający się z kratki wentylacyjnej.

Strażacy również wyczuli swąd dymu. Okazało się, że w mieszkaniu poniżej podczas rozpalania w piecu część dymu wydostała się na mieszkanie, a następnie przewodami wentylacyjnymi do mieszkania powyżej. Strażacy sprawdzili oba lokale detektorem wielogazowym oraz przewietrzyli je.

Ostatecznie nikomu nic się nie stało, a druhowie wrócili do bazy.

Pożar, olej na drodze i fałszywy alarm

Interwencja w bloku przy ul. Spółdzielczej była jedną z pięciu, które tego dnia odnotowali raciborscy strażacy. Wcześniej, bo o godz. 9.21, strażacy-ochotnicy ugasili pożar gałęzi na polach w rejonie ul. ks. Strzybnego w Modzurowie. Obyło się bez strat.

Następnie strażacy zmyli plamę substancji ropopochodnej z jezdni ulic Raciborskiej w Rudzie Kozielskiej (godz. 10.33) oraz Głubczyckiej w Raciborzu (godz. 16.52).

Ostatnia interwencja to zgłoszenie o ogniu w sąsiedztwie lasu nieopodal ul. Rybnickiej w Raciborzu. Pożaru nie odnaleziono. Zgłoszenie zakwalifikowano do kategorii alarmów fałszywych w dobrej wierze.

Gaz na osiedlu przy Oborze

Dodajmy, że we wtorek 19 października strażacy jak dotąd interweniowali przy ul. Drzewieckiego w Raciborzu (godz. 8.01). W budynku jednorodzinnym ulatniał się gaz. Strażacy stwierdzili, że przyczyną zdarzenia jest uszkodzony przewód łączący butlę na gaz z kuchenką. Pomieszczenia przewietrzono, a lokatorom budynku zakazano używania kuchenki do czasu wymiany uszkodzonego przewodu.