Niedziela, 28 listopada 2021

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Patrol

Strażacy, policjanci i ratownicy medyczni wyjechali do akcji na próżno, czyli fałszywy alarm w Rudach

13.10.2021 08:51 | 0 komentarzy | żet

- Dalsze czynności w tej sprawie będzie prowadzić policja - informuje bryg. Roland Kotula z raciborskiej straży pożarnej.

Strażacy, policjanci i ratownicy medyczni wyjechali do akcji na próżno, czyli fałszywy alarm w Rudach
Strażacy i ratownicy stracili czas w Rudach. Przeczesywali miejscowość, aby pomóc uczestnikom wypadku, do którego w ogóle nie doszło. Zgłoszenie w tej sprawie okazało się fałszywym alarmem w złej wierze (fot. Iskra/ Grupa WhatsApp, FB/Racibórz 112 info 2).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Fałszywy alarm w złej wierze

Strażacy w sile trzech zastępów, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policjanci - wszystkie te siły skierowano do rzekomego potrącenia rowerzysty. Do wypadku miało dojść na ul. Gliwickiej w Rudach 12 października około godz. 12.30 na ul. Gliwickiej.

- Służby przeszukiwały miejscowość i drogi dojazdowe do miejscowości, ale niczego nie zauważono. Dyspozytorzy próbowali się skontaktować ze zgłaszającym, ale nikt nie odpowiadał. Zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy w złej wierze. Dalsze czynności w tej sprawie będzie prowadzić policja

- mówi bryg. Roland Kotula, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Osy i czujnik tlenku węgla

Dodajmy, że 12 października strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali jeszcze trzy razy. Dwie interwencje polegały na usunięciu kokonów os (Racibórz ul. Cegielniana, godz. 15.38 oraz Racibórz ul. Mariańska, godz. 18.09). Ostatnia interwencja miała związek z uruchomieniem domowego czujnika tlenku węgla w mieszkaniu przy ul. Chopina w Raciborzu. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, zgłaszający znajdował się już poza lokalem. Przed wyjściem otworzył okna w mieszkaniu. Przeprowadzone przez strażaków pomiary nie wykazały obecności czadu w powietrzu.

Interwencja strażaków w kamienicy przy ul. Chopina w Raciborzu.

Interwencja strażaków w kamienicy przy ul. Chopina w Raciborzu.