Wtorek, 30 listopada 2021

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Patrol

Zderzenie forda z volkswagenem w Samborowicach. Kto zawinił?

12.10.2021 12:34 | 0 komentarzy | żet

Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 20 tys. zł.

Zderzenie forda z volkswagenem w Samborowicach. Kto zawinił?
Na miejscu interweniowali strażacy i policjanci. Uczestnicy zdarzenia czuli się dobrze - odmówili pomocy medycznej (fot. Iskra).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do kolizji doszło 11 października około godz. 11.54 na ul. Opawskiej w Samborowicach. Zderzyły się tam ford focus oraz volkswagen caddy. Samochodami podróżowali tylko kierowcy. Obaj czuli się dobrze, nie potrzebowali pomocy.

Początkowo droga była nieprzejezdna. Strażacy odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach, a następnie zepchnęli je na pobocze, żeby przywrócić przejezdność drogi. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 20 tys. zł - informuje kpt. Mateusz Wyrba, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

- Sprawcą kolizji jest 32-latek z forda. On został ukarany mandatem. Poszkodowany to 50-latek z volkswagena. Obaj byli trzeźwi - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Dodajmy, że 12 października strażacy z powiatu raciborskiego interweniowali jeszcze tylko raz - o godz. 17.23 ugasili pożar śmietnika przy ul. Opawskiej w Raciborzu. Prawdopodobnie przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie. Obyło się bez strat.