Wtorek, 30 listopada 2021

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Patrol

Dwóch mężczyzn ukradło bmw. Długo nie cieszyli się łupem

05.10.2021 11:42 | 0 komentarzy | żet

Złodzieje staną przed sądem. Policjanci zarzucają im kradzież. Dodatkowo kierowca skradzionego bmw odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazu kierowania pojazdami.

Dwóch mężczyzn ukradło bmw. Długo nie cieszyli się łupem
Pięć lat więzienia to maksymalny wymiar kary za przestępstwo popełnione przez 29-latka i 32-latka.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do kradzieży bmw doszło 3 października około godziny 20.30 z terenu posesji przy ulicy Kwiatowej w Raciborzu. Poszkodowany wycenił stratę na kwotę 12 tysięcy.

- Raciborscy policjanci po przyjęciu informacji o przestępstwie przystąpili do działania. Na efekt nie trzeba było długo czekać, gdyż wczoraj (4 października) policjanci z prewencji podczas patrolu około godziny 18.00 w Szonowicach przy ulicy Słowackiego na stacji paliw zauważyli zaparkowane BMW z dwoma mężczyznami w środku. Zarówno kierowca, jak i pasażer na widok stróżów prawa wykazywali objawy niepokoju, co wzbudziło podejrzenie policjantów, iż mogą mieć coś na sumieniu. I tym razem policyjna intuicja nie zawiodła, gdyż w trakcie sprawdzenia okazało się, że samochód, w którym znajdują się osoby, jest kradziony. Ponadto 29-letni kierowca posiadał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i był nietrzeźwy, gdyż alkomat wykazał w organizmie prawie dwa promile alkoholu - informuje nadkom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Policjanci ustalili, że 32-letni pasażer bmw jest również związany z kradzieżą tego samochodu.

Obaj złodzieje trafili do policyjnego aresztu. Policjanci zarzucają im kradzież. Dodatkowo 29-letni kierowca odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew orzeczonego zakazu sądowego.

Skradziony pojazd został odzyskany.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet